Menu

Zmiana na stanowisku komendanta powiatowego

6 czerwca 2013 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

W dniu dzisiejszym, w obecności Komendanta Stołecznego Policji nastąpiło uroczyste przekazanie obowiązków służbowych przez Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie mł. insp. Waldemara Perdion. Na jego następcę został powołany nadkom. Hubert Kowalczewski dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

O godzinie 13.30 I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie mł. insp. Karol Siedlak powitał Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Dariusza Działo. Zgodnie z ceremoniałem policyjnym ustępujący komendant oraz jego następca oddali honor sztandarowi jednostki oraz zameldowali gotowość do pełnienia dalszej służby.

Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele organizacji i instytucji, które na co dzień współpracują z Policją. Wśród zaproszonych gości była pani poseł Barbara Czaplicka, pani Starosta Pruszkowski Elżbieta Smolińska, Prezydenta Miasta Pruszkowa pan Jan Starzyński delegacje Gmin z terenu powiatu pruszkowskiego. Swoje podziękowanie wyrazili przedstawiciele służb współpracujących ? Prokuratury, Sądu, Straży Pożarnej, Straży Miejskich i Gminnych.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Komendant Stołeczny. W kilku słowach przedstawił : „Żeby być dobrym managerem trzeba zdobywać doświadczenie. Nie można go zdobywać, w jednym miejscu” – tak swoja decyzję o zmianie na stanowiskach komendantów podsumował Komendant Stołeczny Policji.

/ zródło: KPP Pruszków /

Skip to content