Menu

Zgłoszenie mieszkańca – nietrzeźwy kierujący

29 stycznia 2020 - AKTUALNOŚCI, MONITORING, ARCHIWUM

Dzięki informacji mieszkańca oraz szybkiej reakcji na zgłoszenie z ulic naszego miasta udało się wyeliminować kolejnego „kierowcę”, który zdecydował się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. Ujęty przez strażników obywatel Ukrainy miał ponad 1,9 ‰ w wydychanym powietrzu. Ujęcie nastąpiło, za czym doszło do kolejnej tragedii na ulicach Pruszkowa, a postawienie zarzutów było możliwe między innymi dzięki nagraniom miejskiego monitoringu.
W dniu 26 stycznia br., około godziny 06:25 do stanowiska dowodzenia naszej jednostki, dotarła telefoniczna informacja o zakłócaniu porządku publicznego w rejonie skrzyżowania ulic 3-go maja i Pańska. przez grupę nietrzeźwych osób. We wskazany przez mieszkańca rejon, został skierowany patrol, celem dokonania sprawdzenia sytuacji i ewentualnej interwencji. Jednocześnie, kamera miejskiego monitoringu pomogła w lokalizacji opisywanej w zgłoszeniu sytuacji.

W trakcie dojazdu strażników na miejsce, kamera zarejestrowała samochód FIAT, do którego wsiadł jeden z mężczyzn. Z uwagi na fakt, iż istniało uzasadnione podejrzenie o stanu nietrzeźwości kierującego, strażnicy w celu zapobieżenia dalszej jazdy, zatrzymali FIATA do kontroli drogowej. Już w pierwszym kontakcie, potwierdzono zasadność podejrzenia. Od kierowcy była wyczuwalna silna woń alkoholu. Na miejsce kontroli, przybył także drugi patrol naszej jednostki oraz wezwana załoga pruszkowskiej Policji.

Kierującym okazał się być 35-letni obywatel Ukrainy, a przeprowadzona kontrola trzeźwości wykazała ponad 1,9 ‰ w wydychanym powietrzu kierującego. Mężczyzna został ujęty przez strażników i przekazany policjantom. Pojazd, którym się poruszał zabezpieczono na parkingu depozytowym, gdzie został odholowany.Dalsze postępowanie w tej sprawie, prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Obywatel Ukrainy usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zgłaszającemu bardzo dziękujemy za obywatelską postawę i być może zapobieżenie tragedii utraty zdrowia lub życia innych uczestników ruchu.

Skip to content