Menu

Zasady bezpiecznego odpoczynku nad wodą

18 czerwca 2024 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Przed nami gorące dni oraz zbliżające się wakacje. To czas, kiedy planujemy swój wypoczynek nad wodą. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak powinien wyglądać taki wypoczynek. Tylko od początku kwietnia bieżącego roku, odnotowano już ponad 80 utonięć. Większość z nich jest wynikiem lekkomyślności ludzi, lekceważenia obowiązujących przepisów, a przede wszystkim kąpieli w miejscach niestrzeżonych.

Już od najbliższej soboty (22 czerwca 2024r.) będziemy mogli korzystać z kąpieliska w Parku Mazowsze. Bezpieczeństwa wypoczywających na naszej plaży strzec będą ratownicy z Miejskiej Krytej Pływalni Kapry oraz patrole straży miejskiej naszej jednostki, wspomagane przez kamery monitoringu miejskiego .

Planując wypoczynek nad wodą, zapoznaj się z poniższymi radami i wskazówkami, które pozwolą Ci uniknąć niepotrzebnej tragedii oraz spędzić bezpiecznie ten czas.

ZASADY BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA SIĘ NAD WODĄ – BROSZURA (do pobrania plik pdf)

Rady dla wypoczywających nad wodą:

We wszystkich przypadkach i sytuacjach stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla osób lub mienia, należy niezwłocznie kontaktować się z alarmowymi numerami telefonów:

112 – ogólnopolski telefon alarmowy

986 – Straż Miejska

na podstawie: materiały www

Skip to content