Menu

Wybory samorządowe 2018 – II tura

2 listopada 2018 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Przed nami II tura wyborów samorządowych 2018 na urząd Prezydenta Miasta Pruszkowa. Od dnia dzisiejszego (02/03.11.br.) patrole interwencyjne oraz dyżurni monitoringu miasta czuwać będą miedzy innymi nad nad przestrzeganiem ciszy wyborczej. W dniu samych wyborów (04.11.br.) działania skupią się nad ich bezpieczeństwem i spokojem przebiegu w dniu głosowania.

Działania funkcjonariuszy w dniu wyborów to kontrola miejsc na terenie miasta, gdzie znajdują się lokale wyborcze, stała współpraca z przewodniczącymi komisji wyborczych oraz obsługa samych wyborów. Strażnicy miejscy oraz kamery monitoringu wizyjnego miasta czuwać będą nad przestrzeganiem ciszy wyborczej tj. od godziny 24:00 w nocy z 02/03 listopada  do czasu zamknięcia lokali wyborczych w dniu 04 listopada 2018 roku.

PRZYPOMINAMY:

W czasie trwania ciszy wyborczej zabronione są wszelkie wystąpienia polityczne, manifestacje, audycje radiowe i telewizyjne z udziałem kandydatów, publikacje na ich temat, rozdawanie ulotek czy naklejanie plakatów. Za naruszenie ciszy wyborczej uważa się też wszelkie dynamiczne nośniki reklamy politycznej. Zabroniona jest także agitacja w lokalu wyborczym oraz na terenie budynku, w którym on się znajduje. Mogą tam wisieć tylko te plakaty reklamujące partie polityczne, które zostały umieszczone przed ciszą. Za jej naruszenie grozi kara grzywny do 5 tys. złotych. Natomiast, za publikowanie w tym czasie wyników przedwyborczych badań opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych lub przewidywanych wyników wyborów oraz za ogłaszanie wyników sondaży przeprowadzanych w dniu głosowania grozi kara grzywny od 500 tys. do 1 mln zł.

W dniu wyborów funkcjonariusze pruszkowskiej Straży Miejskiej, służą pomocą osobom w starszym wieku, które o własnych siłach nie mogą dotrzeć do lokali wyborczych oraz osobom niepełnosprawnym, którzy zgłoszą ten fakt dyżurnemu POD BEZPŁATNY NUMER TELEFONU „986”. Dzięki temu będą oni mogli spełnić obywatelski obowiązek oddania głosu.

Kodeks Wyborczy

Informacje wyborcze – Pruszków

Skip to content