Menu

Wybory Samorządowe 07 kwietnia 2024

5 kwietnia 2024 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Wybory Prezydenta Miasta Pruszkowa, Rady Powiatu, Rady Miasta oraz Sejmiku Województwa Mazowieckiego 023 to dla pruszkowskiej Straży Miejskiej czas wzmożonej pracy. Od dnia dzisiejszego (05/06.04.br.), od godziny 24:00, patrole interwencyjne oraz dyżurni monitoringu miasta czuwać będą miedzy innymi nad przestrzeganiem ciszy wyborczej. W dniu samych wyborów (07.04.br.) działania skupią się nad zapewnieniem bezpieczeństwa i spokoju ich przebiegu.

Działania funkcjonariuszy w dniu samych wyborów, to kontrola miejsc na terenie miasta, gdzie znajdują się lokale wyborcze, stała współpraca z przewodniczącymi komisji wyborczych oraz obsługa logistyczna wyborów. Strażnicy miejscy oraz kamery monitoringu wizyjnego miasta czuwać będą nad przestrzeganiem ciszy wyborczej tj. od godziny 24:00 w nocy z 05/06 kwietnia do czasu zamknięcia lokali wyborczych w dniu 07 kwietnia 2024 roku.

PRZYPOMINAMY:

W czasie trwania ciszy wyborczej zabronione są wszelkie wystąpienia polityczne, manifestacje, audycje radiowe i telewizyjne z udziałem kandydatów, publikacje na ich temat, rozdawanie ulotek czy naklejanie plakatów. Za naruszenie ciszy wyborczej uważa się też wszelkie dynamiczne nośniki reklamy politycznej. Zabroniona jest także agitacja w lokalu wyborczym oraz na terenie budynku, w którym on się znajduje. Mogą tam wisieć tylko te plakaty reklamujące partie polityczne, które zostały umieszczone przed ciszą. Za jej naruszenie grozi kara grzywny do 5 tys. złotych. Natomiast, za publikowanie w tym czasie wyników przedwyborczych badań opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych lub przewidywanych wyników wyborów oraz za ogłaszanie wyników sondaży przeprowadzanych w dniu głosowania grozi kara grzywny od 500 tys. do 1 mln zł.

Kodeks Wyborczy – Państwowa Komisja Wyborcza

Informacje wyborcze – Pruszków

Skip to content