Menu

WEEKENDOWE ZATRZYMANIA za jazdę „na podwójnym gazie”

24 lutego 2014 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

W dniach 22 i 23 lutego na terenie miasta Pruszkowa, dzięki załogom interwencyjnym (policjant KPP P-ków + strażnik S.M. P-ków), udało się wyeliminować dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy zdecydowali się na ten nieodpowiedzialny krok.

Nie musieli oni badać się alkotestami aby być pewnym, że w takim stanie nie wolno im wsiadać za kierownicę pojazdów. Świadczą o tym wyniki badania alkometrem podczas kontroli – 1,76 promila i 1,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pierwszy z nietrzeźwych, został zatrzymany nad ranem 22/23.02.br. na ulicy Drzymały, gdzie mieszkaniec naszego miasta Tomasz S. (l.22), o godzinie 03:55, poruszał się samochodem marki Citroen bez włączonych świateł mijania.

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się podczas kontroli drogowej. Powodem takiego stanu był alkohol. Tomasz S. przyznał się do spożycia alkoholu przed rozpoczęciem jazdy samochodem. Wykonane badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, tylko potwierdziły zeznania „kierowcy”. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą policjanci z pruszkowskiej jednostki, gdzie „kierujący” został już wezwany.

Drugiego zatrzymania dokonały dwie załogi interwencyjne (policjant KPP P-ków + strażnik S.M. P-ków) wczesnym wieczorem 23 lutego br. Około godziny 19:15, do dyżurnego jednostki Policji wpłynęła informacja o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym samochodem marki Daewoo Matiz, który miałby poruszać się całą szerokością Al. Armii Krajowej. Patrolowcy udali się we wskazane miejsce gdzie takowego pojazdu nie ujawniono. W niedługim czasie wpłynęła kolejna informacja o tym samym pojeździe. Tym razem „kierowca” oddalał się Al. Wojska Polskiego w kierunku Grodziska Maz. Nie reagował on na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Dopiero wspólne działania paroli, pozwoliły na zatrzymanie pojazdu do kontroli w rejonie ul. Warszawskiej w Kaniach.

Pościg za Daewoo zakończył się dopiero wtedy, kiedy to jeden z radiowozów wyprzedził pojazd i blokując dalszą ucieczkę zmusił „kierującego” do zatrzymania się. Jak się okazało, powodem takiego zachowania (61-letniego mieszkańca gminy Błonie) Andrzeja E. był jego stan w jakim znajdował się za kierownicą. Silna woń alkoholu z ust wyjaśniał w pełni jego nieodpowiedzialne zachowanie. W tym przypadku dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie Komisariat Policji w Brwinowie.

Obydwaj mężczyźni odpowiadać będą za popełnione przestępstwo z art. 178§1 kodeksu karnego, gdzie grozić im może kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Skip to content