Przed nami tzw. majówka. To czas wypoczynku, ale przede wszystkim to nasze Święta Narodowe. Jak w tym roku będziemy je świętować w Pruszkowie?

1 maja Święto Pracy – w tym dniu zachęcamy mieszkańców Pruszkowa do udziału w Quizie online, który dostępny będzie na naszej stronie internetowej od godziny 10:00. Z okazji rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, która przypada właśnie 1 maja, tematyka naszej zabawy związana będzie właśnie z Unią Europejską i krajami członkowskimi. Dla trzech osób z najlepszym wynikiem przewidziane zostały nagrody. Przed przystąpieniem do quizu zapoznaj się z regulaminem.

1 maja rozpoczyna się również inna zabawa, którą pragniemy zaproponować naszym mieszkańcom. Przez cały weekend tj. od 1 – 3 maja zachęcamy do “Biało-czerwonego spaceru”. Zbierajcie kilometry w dowolnych aplikacjach mobilnych i do 4 maja na adres promocja@miasto.pruszków.pl prześlijcie screeny z aplikacji dokumentujące, że podczas weekendu przebyliście 17,91 km. Dystans nie jest przypadkowy. W 1791 roku uchwalona została w naszym kraju pierwsza w Europie i druga na świecie Konstytucja. Spośród osób, które prześlą do nas screen z aplikacji wylosujemy 3 osoby, które otrzymają leżak miejski i dodatkowe upominki. Regulamin zabawy dostępny jest pod linkiem.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji o godzinie 11:00 przy budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Drzymały 30 w Pruszkowie odbędzie się uroczyste wciągnięcie Flagi na maszt i złożenie kwiatów przy Ławce Niepodległości.

3 maja w Święto Narodowe Trzeciego Maja o godzinie 11:00 Prezydent Miasta Pruszkowa złoży kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki przy ul. 3 Maja. Następnie o godzinie 12:00 w kościele Św. Kazimierza w Pruszkowie odbędzie się uroczysta msza święta. Będzie ona transmitowana online na stronie https://parafiaswkazimierza.pl/

Życzymy udanego wypoczynku.

źródło: www.pruszkow.pl