Menu

Usiłował kradzieży i posiadał narkotyki

27 maja 2021 - AKTUALNOŚCI, MONITORING, ARCHIWUM

Dzięki czujności operatora kamer pruszkowskiego monitoringu miejskiego, udało się ująć i przekazać policjantom, kolejnego włamywacza. Tym razem sprawca, uszkodził ogrodzenie parkingu dozorowanego i wszedł na jego teren w celu kradzieży tablic rejestracyjnych pojazdu. Dodatkowo, posiadał przy sobie środki odurzające.

Tuż po godzinie 22, dyżurnego monitoringu, zaniepokoił fakt przebywania podejrzanie zachowujących się mężczyzn w rejonie parkingu dozorowanego, na terenie monitorowanym kamerą przy ulicy Przejazdowej, na który odholowywane są pojazdu tzw. „wraki”, usunięte z pruszkowskich ulic. Na miejsce został zadysponowany patrol interwencyjny w celu weryfikacji zgłoszenia. Kiedy strażnicy dojeżdżali na miejsce, pomimo widocznej informacji, że teren jest monitorowany przez naszą jednostkę, mężczyźni postanowili uszkodzić ogrodzenie i dostać się na teren parkingu.

Po chwili, patrol był już na miejscu i dokonał ujęcia 22-letniego mieszkańca pobliskich Otrębus, który nie zdołał w porę uciec. Mężczyzna, przekonywał funkcjonariuszy, że poszedł za potrzebą fizjologiczną i wraca z pracy, lecz nagrania kamery monitoringu zarejestrowały prawdziwy przebieg zdarzeń. Drugi z zadysponowanych patroli, udał się w penetrację pobliskiej okolicy za drugim ze sprawców. W trakcie patrolowania zauważono w pobliżu zaparkowany samochód osobowy, w którym siedziała młoda kobieta. Chwila rozmowy z nią o okolicznościach przebywania w tym rejonie oraz połączenie faktów, ujawniło całość przebiegu zdarzeń.

Mężczyzna w obecności strażników i wezwanych na miejsce pruszkowskich policjantów, przyznał się do tego, że przyjechał na miejsce samochodem z młodą kobietą, która oczekuje w pobliżu, a celem wyprawy była kradzież. Dalsze czynności policyjne, ujawniło przy zatrzymanym środki odurzające. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Skip to content