Menu

Uroczyste obchody Święta Straży Miejskiej w Pruszkowie

1 września 2021 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Tegoroczne obchody Święta Straży Miejskiej w Naszej Jednostce, ze względu na pandemię koronowirusa miały charakter symboliczny. Uroczysta zbiórka funkcjonariuszy i pracowników Pruszkowskiej Straży Miejskiej odbyła się w dniu 27 sierpnia 2021 roku się o godzinie 12.00 na terenie parkingu Urzędu Miasta w Pruszkowie.

W uroczystościach udział wzięli: Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa, Piotr Bąk Wice Przewodniczący Rady Miasta Pruszkowa, Zastępcy Prezydenta Beata Czyżewska oraz Konrad Sipiera, Sekretarz Karolina Sorbian-Jamiołkowska, Zdzisław Sipiera poseł na sejm RP, Michał Pisarski Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie, Łukasz Komar z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, Andrzej Sicko Prezes Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Agnieszka Kużmińska Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Jarosław Bałdowski Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie, Wojciech Legawiec Dyrektor Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie, Władysław Roszczyk Kierownik Urzędu Skarbowego w Pruszkowie, Magdalena Naparty Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie, Teresa Kostrzewska Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszkowie, Agnieszka Wierzbicka Prezes Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, Ewa Sowa Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pruszkowie, Piotr Grządkowski Dyrektor Zespołu Tańca Ludowego Pruszkowiacy, Anna Kotlarska Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pruszkowie, Ksiądz Prałat Marian Mikołajczak Proboszcz Parafii św. Kazimierza w Pruszkowie, Mieczysław Maliszewski i Grzegorz Szachogłuchowicz radni Rady Miasta Pruszkowa oraz Naczelnicy, kierownicy Wydziałów Urzędu Miasta Pruszkowa, przedstawiciele firm, instytucji, prasy, telewizji.

W wystąpieniu Komendant Staży Miejskiej w Pruszkowie Włodzimierz Majchrzak gorąco podziękował Władzom Miasta, Radnym Instytucjom i osobom za okazaną życzliwość, zrozumienie i przychylność dla podejmowanych przez Straż Miejską działań w służbie Miastu i jego mieszkańców. Z okazji święta Komendant wręczył dziewięciu strażnikom, którzy wykazali się w ciągu ostatniego roku szczególnymi osiągnięciami w służbie akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, przyznał pięć nagród finansowych oraz udzielił siedem pochwał.

Odbyła się również prezentacja dwóch pojazdów służbowych, o które Jednostka wzbogaciła się w bieżącym roku. Jest to hybrydowa Toyota Corolla, oraz Toyota Aygo, którą ufundował i przekazał Straży Miejskiej Pan Jarosław Bałdowski Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie.

W trakcie uroczystości miała miejsce szczególna chwila. Funkcjonariusze, pożegnali swojego kolegę, odchodzącego na zasłużoną emeryturę po 29 latach służby.

Dziękujemy wszystkim gościom za ciepłe słowa doceniające nasze wysiłki. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Pruszkowa za wspólne starania na rzecz bezpieczeństwa naszego Miasta. Dziękujemy Prezesowi MZO za ufundowanie pojazdu służbowego. Ciąży na nas wielka odpowiedzialność zapewnienia ładu, porządku i bezpieczeństwa. Z zadań tych będziemy wywiązywać się na najwyższym poziomie – tak, jak miało to miejsce do tej pory.

Komendant Straży Miejskiej Włodzimierz Majchrzak

Skip to content