Menu

UJĘTY przez strażników z patrolu szkolnego

12 czerwca 2013 - AKTUALNOŚCI, PROFILAKTYKA, ARCHIWUM

W dniu 12.06.2013r. około godziny 8:00, funkcjonariusze Referatu Profilaktyki pruszkowskiej Straży Miejskiej, na terenie Szkoły Podstawowej Nr 8 przy ul. Obrońców Pokoju, ujęli i przekazali policjantom z miejscowej jednostki Policji ojca jednego z uczniów w/w placówki szkolnej.

Interwencja patrolu szkolnego, odbyła się po telefonicznym zgłoszeniu pracownika szkoły o agresywnym zachowaniu rodzica uczniów, na jej terenie. Mężczyzna, po przekazaniu policjantom, został zatrzymany. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Około godziny 8:00, do stanowiska dyżurnego naszej jednostki, wpłynęło telefoniczne zgłoszenie pracownika Szkoły Podstawowej Nr 8 z prośbą o przybycie na miejsce załogi, celem podjęcia interwencji w stosunku do ojca ucznia szkoły, który przyszedł w godzinach rannych na teren szkoły. W pomieszczeniach szkolnych, miałby się dopuścić użycia siły fizycznej w stosunku do nieletniego ucznia tej placówki oraz używać w stosunku do niego gróźb karalnych, a następnie naruszyć nietykalność cielesną pełniącej obowiązki dyrektor szkoły, kiedy ta próbowała wezwać policję.

Strażnicy udali się niezwłocznie do szkoły. Po przybyciu na miejsce, świadkowie zdarzenia przedstawili funkcjonariuszom opis zajścia oraz zaprowadzili ich do sekretariatu, gdzie przebywał wówczas Artur K. (30 letni) mieszkaniec naszego miasta. Był już spokojny, jednakże rozmawiał podniesionym głosem i był bardzo wzburzony. Strażnicy wysłuchali obu stron, gdzie ujawnili, iż powodem użycia siły oraz kierowania gróźb karalnych wobec nieletniego ucznia (do czego przyznał się we wstępnym rozpytaniu) przez mężczyznę, miało być pobicie jego córki przez grupę rówieśników. Zdarzenie to miało mieć miejsce kilka dni wstecz, poza szkołą, a poszkodowany nieletni miałby brać w nim udział. Ujęty rodzic przyznał się strażnikom, że w wyniku zdenerwowania, osobiście chciał wymierzyć sprawiedliwość wobec niego.

Z oświadczenia świadków zdarzenia, Artur K. podczas interwencji pedagogów, miałby naruszyć także nietykalność cielesną p. dyrektor, poprzez wyrywanie jej aparatu telefonicznego oraz popychanie i szarpanie jej osoby, gdy ta próbowała wezwać na miejsce Policję. Po dokonanym ujęciu Artura K. oraz zapewnieniu poszkodowanemu nieletniemu opieki pracowników szkoły, strażnicy miejscy wezwali na miejsce załogę pruszkowskiej Policji, celem przekazania go do dalszych czynności w tej sprawie.

Trwają czynności policyjne w tej sprawie, które zadecydują o ewentualnej winie oraz o postawieniu zarzutów popełnienia czynów karalnych agresywnemu rodzicowi. Prowadzone będą także czynności w sprawie rzekomego pobicia córki Artura K. przez rówieśników, co pozwoli na pełne rozwiązanie tej sytuacji i ukaranie osób winnych w obydwu zajściach.

Skip to content