Menu

Ujęty przez strażników 23-latek z 15 gramami środków psychoaktywnych

29 kwietnia 2024 - AKTUALNOŚCI, MONITORING, ARCHIWUM

Dzięki obserwacji terenu miasta kamerami monitoringu oraz szybkiej reakcji strażników, ujęto i przekazano w ręce pruszkowskich policjantów kolejną osobę w związku z posiadaniem środków psychoaktywnych.

PRZYPOMINAMY !!! Narkotyki są substancjami nielegalnymi. Ich posiadanie, wytwarzanie, sprzedaż (oraz inne działania określone w Ustawie z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii)  stanowią przestępstwo i podlegają, zgodnie z kwalifikacją czynu, karze określonej w Ustawie. Wszyscy Ci, którzy zmagają się z problemem uzależnienia, mogą skorzystać z bezpłatnej i anonimowej pomocy pod numerem telefonu zaufania 800 199 990. Więcej informacji – Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii

W sobotnie przedpołudnie (27.04.br.) uwagę operatora miejskiego systemu monitoringu, wzbudziło podejrzane zachowanie młodego mężczyzny, siedzącego na jednej z ławek w Parku Kościuszki. W czasie obserwacji, mężczyzna przeglądał swój bagaż, przekładał z odzieży do „nerki” i kieszeni kurtki foliowe torebki z nieznaną zawartością, a jego zachowanie było nerwowe. Nie zaprzestając obserwacji, we wskazane miejsce, wysłany został patrol aby sprawdzić zawartość chowanych przedmiotów.

Podczas dojazdu patrolu na miejsce, mężczyzna oddalił się w kierunku ulicy Chopina, gdzie jego droga była śledzona pobliskimi kamerami. Dalsze wydarzenia, tylko upewniły operatora o zawartości chowanych torebek. Kolejna kamera, zarejestrowała fakt „wciągania” przez niego białego proszku. Po tym fakcie, nieświadomy obserwacji i nieuniknionej interwencji strażników, mężczyzna usiadł na pobliskiej ławce. W wyniku podjętych czynności, ujęto 23-letniego cudzoziemca, którego opis posiadali funkcjonariusze, a we wskazanych częściach ubioru, ujawniono przy nim torebki strunowe z różną zawartością w tym białego proszku.

Wezwany przez strażników do wydania przedmiotów i środków zakazanych prawem, mężczyzna wydal strażnikom dziesięć torebek z strunowym zamknięciem i poinformował, że znajdują się w nich narkotyki. Ujęty 23-latek, został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, gdzie poddany został szczegółowemu przeszukaniu. Po tej czynności, ujawniono, dwie kolejne torebki oraz wagę kieszonkową. Testy zatrzymanych środków i czynności policyjne, ujawniły przy nim posiadanie 15 gram środków psychoaktywnych, w tym haszysz, kokainę, amfetaminę i mefedron.

Cudzoziemiec, został zatrzymany, a dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z pruszkowskiej komendy. Dzięki operatorom kamer miejskiego monitoringu, ujawnione środki psychoaktywne, nie trafią do innych osób, na co mogła wskazywała ilość ujawnionych środków oraz asortyment i waga kieszonkowa, którą posiadał przy sobie zatrzymany.

Skip to content