Menu

Ujęty 15-latek z mefedronem przekazany Policji

22 marca 2020 - AKTUALNOŚCI, MONITORING, ARCHIWUM

Zajęcia szkolne w całym kraju są odwołane, co najmniej do dnia 13 kwietnia br. Większość młodzieży czuje się odpowiedzialna za zdrowie swoje i swoich kolegów, spędzając ten czas w domu. Nie wszyscy jednak stosują się do zaleceń i zbaczają w tym samym czasie na drogę przestępstwa. Dyżurni miejskiego monitoringu, czuwają nad bezpieczeństwem całego miasta ale w tym czasie zwracają, szczególną uwagę na miejsca gromadzenia się grup dzieci i młodzieży, a także na stan zabezpieczeń placów zabaw i urządzeń rekreacji sportowej przed dostępem do nich na czas epidemii.

Dzięki takim działaniom naszej jednostki, kamery miejskiego monitoringu, ujawniły dwóch nieletnich, gdzie jeden z nich posiadał przy sobie środki zakazane prawem.

Kilka dni temu, przed godziną 7, dyżurny zwrócił uwagę na dwóch młodych chłopców, którzy przemieszczali się po osiedlu B. Prusa. W celu sprawdzenia przyczyny przebywania ich we wczesnych godzinach porannych na terenie Parku „Żwirowisko”, wysłał w to miejsce patrol interwencyjny. Dalsza obserwacja, ujawniła przy jednym z nich „fifkę” do palenia wraz z sporym zawiniątkiem.

Chłopcy, na widok patrolu szybko zaczęli się oddalać, próbując wejść do jednej z klatek schodowych. Po nieudanej próbie schowania się przed strażnikami, zostali ujęci.

Na miejsce została załoga pruszkowskiej Policji, której funkcjonariusze dokonali przeszukania. Nasz przypuszczenia, potwierdziły się. Jak podają policjanci KPP Pruszków: „Okazało się, że jeden z nich posiadał przy sobie „zawiniątko” folii aluminiowej z białym proszkiem. Nieletni został zatrzymany i trafił na komendę.  Zabezpieczony proszek zbadany został testerem, który wykazał, że jest to mefedron. 15-latkiem zajął się zespół do spraw nieletnich pruszkowskiej komendy. Został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Zgromadzony w tej sprawie materiał trafi teraz do sądu rodzinnego i nieletnich.”.

Kolejny raz APELUJEMY do dzieci i młodzieży – zostańcie w domu. Odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie wszystkich zaleceń, może uchronić Was, rodzinę, kolegów i koleżanki od zakażenia się koronawiruem.

Skip to content