Menu

Tydzień z Referatem ds. Profilaktyki

7 czerwca 2019 - ARCHIWUM, AKTUALNOŚCI, PROFILAKTYKA

Mijający tydzień funkcjonariusze Referatu ds. Profilaktyki spędzali na zajęciach z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Spotkania w placówkach oświatowych i wychowawczych w ramach prowadzonych zajęć profilaktycznych, pomoc w przeprowadzeniu egzaminu na kartę rowerową, zabawa w mobilnym miasteczku ruchu z połączoną nauką przepisów, a także wizyta dzieci w siedzibie naszej jednostki. To tylko ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia strażników, pracujących z dziećmi i dla dzieci.

Uczniowie i uczennice pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 mieli okazję poznać z bliska pracę strażników miejskich, porozmawiać o nie oraz zapoznać się z wykorzystywanym przez nas sprzętem w służbie. Oprócz zwiedzenia pomieszczeń stanowiska dowodzenia czy studia monitoringu miejskiego, atrakcją wycieczki było osobiste spotkanie uczniów z Prezydentem Miasta Pruszkowa Pawłem Makuchem oraz Zastępcą Prezydenta Miasta Pruszkowa Beatą Czyżewską.

Nie zabrakło też czasu na doskonalenie zawodowe. Strażnicy wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Zgodnie z programem główna część szkolenia dotyczyła zagadnień związanych z nowymi substancjami psychoaktywnymi, mechanizmami ich działania oraz kluczowymi zagrożeniami. Zagadnieniem, na które zwrócono szczególną uwagę podczas szkolenia, były także zagrożenia związane z cyberprzemocą.

 

Skip to content