Menu

Strażnicy pomagali Św. Mikołajowi

7 grudnia 2021 - AKTUALNOŚCI, PROFILAKTYKA, ARCHIWUM

W dniu 06.12.2021 funkcjonariusze Patrolu Szkolnego Straży Miejskiej w Pruszkowie, pełniąc służbę na ulicach naszego miasta, napotkali charakterystyczną postać ubraną w czerwony, zimowy strój z długą siwa brodą.

Tak – to był Święty Mikołaj, który z okazji Mikołajek zawitał do Pruszkowa. Chcąc pomóc Świętemu, funkcjonariusze przewieźli Go do Przedszkola Miejskiego nr 16, gdzie w obecności Wiceprezydent Pani Beaty Czyżewskiej, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Marzanny Geisler oraz Dyrekcji Pani Beaty Stosio wraz z kadra pedagogiczną, Święty Mikołaj wysłuchał kolęd oraz piosenek przygotowanych przez dzieci przedszkolne.

Aby tradycji stało się zadość, na zakończenie spotkania, Święty wręczył prezenty, w których znajdowały się słodycze i upominki dla dzieci przedszkolnych.

Z uwagi na fakt, iż Święty Mikołaj był tego dna bardzo zapracowany, dlatego poprosił funkcjonariuszy Straży Miejskiej, aby pomogli mu rozwieść prezenty do wszystkich pruszkowskich placówek przedszkolnych, co też z wielką przyjemnością wykonano.

Ogółem funkcjonariusze Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Pruszkowie odwiedzili tego dnia 34 placówki, gdzie wręczone zostały prezenty, w których znajdowały się słodycze, bloki, kolorowanki, kredki i wiele innych rzeczy potrzebnych przedszkolakom do zabawy i nauki .

Aby nie obciążać zbytnio budżetu Świętego Mikołaja, przy zakupie prezentów, partycypowała Straż Miejska w Pruszkowie wraz z zaprzyjaźnionymi od wielu lat przedstawicielami firm i instytucji.

Przy okazji spotkań z przedszkolakami, Funkcjonariusze Referatu Profilaktyki przeprowadzili w wybranych  przedszkolach krótkie spotkania z  dziećmi, podczas których przypomniano o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W pozostałych przedszkolach lekcje na temat bezpiecznych zachowań zostaną przeprowadzone po Nowym Roku.

Wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom życzymy spokojnych i rodzinnych  świąt Bożego Narodzenia, oraz szczęśliwego Nowego Roku.

 

Skip to content