Menu

Stan zagrożenia epidemicznego – ciąg dalszy

20 marca 2020 - AKTUALNOŚCI, UWAGA!, ARCHIWUM, KORONAWIRUS

Pruszkowska Straż Miejska w, jak i pozostałe służby w kraju, musiała dostosować swoje działania do panujących warunków. W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się i zagrożeniem zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 oraz chorobą COVID-19 na terenie naszego miasta, podjął decyzję o ograniczeniu przyjęć interesantów od dnia 11 marca 2020r. do odwołania. Kontakt z naszą jednostką: tel. 986, 227586649, 227358850 lub kierownikzmiany@strazmiejska.pruszkow.pl. Osoby wezwane w tym czasie do naszej jednostki, proszone są o kontakt telefoniczny oraz drogą elektroniczną: 227358853, 227358854 lub wykroczenia@strazmiejska.pruszkow.pl , gdzie można będzie uzyskać wszelkie informacje o dalszym trybie postępowania.

Strażnicy miejscy są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu przez 24h na dobę. Nasi funkcjonariusze zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej i podejmują swoje czynności, dbając o zdrowie zarówno swoje, jak i zdrowie innych.

Mając jednak na uwadze, zachowanie środków bezpieczeństwa dyżurni stanowiska dowodzenia będą przekazywać patrolom do realizacji tylko i wyłącznie zgłoszenia priorytetowe dotyczące:

· zagrożenia zdrowia i życia ludzi,
· naruszania spokoju i porządku publicznego,
· wybryków chuligańskich,
· niszczenia mienia,
· naruszania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi,
· naruszania przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym, ale tylko tych bezpośrednio zagrażających bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego i bezpieczeństwu pieszych oraz przypadków nieuprawnionego zajmowania miejsc postojowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Nasza służba w obecnej chwili, skupia się nad zapewnieniem bezpieczeństwa Mieszkańcom, informacji o zagrożeniach, a także na pomocy i organizowaniu ograniczonej ale bezpiecznej pracy miejskiego magistratu. Zapewniamy bezpieczeństwo zarówno tym, którzy przybywają w charakterze interesantów, jak i samym pracownikom urzędu.

Współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Miejskim Sztabem Zarządzania Kryzysowego, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Policją oraz innymi w sprawach związanych z zabezpieczeniem osób poddanych kwarantannie, osób starszych i wymagających pomocy.

Strażnicy pouczają dzieci, młodzież i dorosłych co robić aby uniknąć zarażenia, przypominają o zakazie i konsekwencjach naruszenia przepisów o zachowaniu w miejscach publicznych, apelują do młodzieży o pozostanie w domach, Informują o tym, że trzeba zachowywać bezpieczny dystans od innych ludzi, jeśli to możliwe, zrezygnować z podróżowania komunikacją zbiorową, a przede wszystkim poważnie traktować kwarantannę, być odpowiedzialnymi za siebie i innych. Przypominają również o tym, że obecny czas przerwy od zajęć dydaktycznych nie jest odpowiedni na spotkania towarzyskie.

Realizując Zarządzenie nr 65/2020 Prezydenta Miasta Pruszkowa w okresie od piątku 13 marca 2020 r. do odwołania, wszyscy interesanci obsługiwani są w tymczasowym Biurze Obsługi Mieszkańców na parterze budynku, po wcześniejszej konsultacji z właściwym merytorycznie wydziałem, a następnie kontroli, którą prowadzą strażnicy w elementach ochrony osobistej – pomiar temperatury ciała bezdotykowym termometrem, dezynfekcja rąk płynem odkażającym, izolacja w bezpiecznej odległości od pozostałych osób.

Infolinia Urzędu Miasta czynna w godzinach 8:00 – 22:00. Numer 22 735 88 99 – uruchomiony został z myślą szczególnie o osobach starszych, które nie zawsze mogą czerpać informacje z internetu. Prosimy o przekazywanie numeru osobom, które mogą go potrzebować.

Miejskie informacje: KORONAWIRUS

Za pośrednictwem naszego serwisu zwracamy się z prośbą i apelem do Wszystkich, nasze zdrowie i życie zależy od nas samych. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu. Zwracajmy uwagę na osoby, które nie zawsze stosują się do zaleceń służb sanitarnych i porządkowych. Pozostanie w domu może znacznie obniżyć zagrożenie rozprzestrzeniania się, a tym samym zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 oraz chorobą COVID-19 na terenie naszego miasta.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa:

 

Szanowni Mieszkańcy, razem z dr n. med. Agatą Wolską Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Pruszkowie, zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego miasta o rozwagę i zachowanie wszelkich zalecanych zasad bezpieczeństwa❗Wzajemna pomoc jest piękna, ale pamiętajmy, że w obecnej sytuacji każde nieprzemyślane i nierozważne ruchy będą mogły prowadzić do ciągłego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19. Dodatkowo przypominamy, że z ramienia miasta, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi działania z wolontariuszami i koordynuje ich pracę. Jeśli potrzebujesz pomocy – zadzwoń:✅Infolinia Miasta Pruszkowa – 22 735 88 99✅Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszkowie – 22 728 11 81✅Infolinia NFZ – 800 190 590✅Powiatowa StacjaSanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie:☎️Od poniedziałku do piątku w godzinach pracy 22 759 88 28☎️Numer ALARMOWY dostępny poza godzinami pracy oraz w dni ustawowo wolne od pracy (tylko w sytuacjach awaryjnych): 798 498 471✅Straż Miejska w Pruszkowie – 22 758 66 49#miastopruszków #pruszkówpoznaszpolubisz

Opublikowany przez Miasto Pruszków Środa, 18 marca 2020

#zostańwdomuNajbliższe 2 tygodnie to nie ferie❗Stosujmy się do zaleceń i zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo❗#makuch #prezydentpruszkowa #pruszkówpoznaszpolubisz

Opublikowany przez Paweł Makuch Piątek, 13 marca 2020

 

Ważne telefony

Infolinia NFZ:
☎️800 190 590

Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie:
☎️Od poniedziałku do piątku w godzinach pracy 22 759 88 28
☎️Numer ALARMOWY dostępny poza godzinami pracy oraz w dni ustawowo wolne od pracy (tylko w sytuacjach awaryjnych): 798 498 471

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszkowie:
☎️22 728 11 81

Przydatne linki

Główny Inspektor Sanitarny

Informacje Sanepidu

Dla rodziców i opiekunów

Dla uczniów

Skip to content