Menu

Sprawcy usiłowania kradzieży ujęci

6 czerwca 2019 - AKTUALNOŚCI, MONITORING, ARCHIWUM

Około godziny 1 w nocy, dyżurnego monitoringu, zaniepokoił fakt zaniku wizji jednej z kamer systemu. Natychmiast powiadomił o tym załogę interwencyjną aby strażnicy skontrolowali teren monitorowany kamerą przy ulicy Przejazdowej – parking dozorowany, na który odholowywane są pojazdu usunięte z pruszkowskich ulic.

Kiedy strażnicy dojechali na miejsce zauważyli dwóch mężczyzn na terenie parkingu. Mężczyźni na widok mundurowych, rozpoczęli ucieczkę, gdzie po krótkotrwałym pościgu zostali ujęci i doprowadzeni do radiowozu. na miejsce wezwano policjantów z pruszkowskiej komendy.

Kiedy dokonano wstępnych oględzin i zabezpieczenia miejsca przestępstwa okazało się, że ujęci przez strażników mieli już zdemontowane i przygotowane do zabrania różne części samochodowe z zdeponowanych tam pojazdów, tj.: układ hamulcowy, wydechowy, trójkąty, podnośniki oraz tablicę rejestracyjną. Mężczyźni w celu dostania się na teren parkingu, dokonali uszkodzenia przęseł ogrodzenia.

Jak podają w swoim serwisie policjanci: „Dochodzeniowcy, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili im dwa zarzuty: usiłowania kradzieży i uszkodzenia mienia. Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Obydwaj odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.”.

Skip to content