Menu

Rajd Rowerowy De Varsovie à Paris z udziałem strażnika Referatu ds. Profilaktyki naszej jednostki

10 lipca 2024 - AKTUALNOŚCI, PROFILAKTYKA, ARCHIWUM

W dniu dzisiejszym (10 lipca 2024r.), z terenu parkingu Urzędu Miejskiego w Pruszkowie, ruszył Rajd Rowerowy ”de Varsovie a Paris!” z okazji XXXIII Igrzysk Olimpijskich. Jest to projekt o charakterze społecznym, organizowany przez Fundację „Drogi Mazowsza”, z którą Miasto Pruszków oraz nasza jednostka współpracuje na co dzień w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W czasie rajdu jego uczestnicy przejadą 1.850 km z Warszawy do Paryża przez Poznań, Berlin, Amsterdam i Brukselę.

Do Paryża, dojadą w dniu 26 lipca 2024, czyli w dniu ceremonii otwarcia igrzysk. Rajd jest samotną wyprawą rowerową autora projektu – Pana Adam Sobieraja, Prezes Fundacji, byłego rzecznika prasowego Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie aby zebrać środki na zakup rowerów dla dzieci z domów dziecka, domów zastępczych i niższym statusie materialnym. Głównym celem projektu jest zakup 100 sztuk jednośladów.

Jest to wydarzenie, w które zaangażował się osobiście funkcjonariusz Referatu ds. Profilaktyki naszej jednostki – Tomasz Lipiński, który w codziennej służbie realizuje zadania profilaktyki bezpieczeństwa z dziećmi, młodzieżą i seniorami, a także jest kwalifikowanym instruktorem ratownictwa. Jest on jednym z uczestników rajdu w charakterze zabezpieczenia zaplecza medyczno-ratowniczego oraz technicznego. Także władze naszego miasta w osobach Prezydentów Miasta Pruszkowa, czynnie zaangażowały się w ten szczytny cel, fundując torbę ratowniczą typu R1 z wyposażeniem do wykorzystania podczas rajdu i dalszej służby w naszej jednostce oraz zapowiadając wsparcie w zakupie rowerów dla dzieci.

Przed południem w asyście honorowej funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie oraz strażników miejskich rajd wyruszył w trasę ulicami Pruszkowa: Kraszewskiego – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – Gomulińskiego – Parzniew (ul. Solidarności). Asysta pożegnała uczestników na granicy administracyjnej miasta, życząc bezpiecznego przejazdu i sukcesów w zbiórce funduszy na realizację szczytnego celu.

 

Start honorowy odbył się szlakiem siedzib partnerów Rajdu: Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Rzeczpospolitej, Ambasady Francji i Firmy Cofidis Polska.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia Rajdu:

ZBIÓRKA LINK

Bieżące relacje można śledzić:

Strona internetowa Fundacji Drogi Mazowsza , Facebook

Skip to content