Menu

Pruszkowskie obchody dnia strażnika

3 września 2019 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

29 sierpnia, to szczególna data dla wszystkich strażników miejskich/gminnych. W tym dniu, obchodzimy ustawowe święto. Była to okazja do uroczystej odprawy pruszkowskiej Straży Miejskiej, która odbyła się 30 sierpnia br. w oranżerii Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

To już 27 lat, od kiedy strażnicy służą pruszkowskiej społeczności lokalnej, starając się zapewnić pomoc i bezpieczeństwo mieszkańcom naszego miasta. Uroczysta odprawa odbyła się przy uczestnictwie znamienitych gości: władz powiatu i miasta, przedstawicieli służb mundurowych i wymiaru sprawiedliwości, naczelników i kierowników komórek organizacyjnych urzędu miasta, a także przedstawicieli jednostek i firm, na co dzień współpracujących z naszą jednostką oraz wspierających nasze działania.

W trakcie przemówień zaproszonych gości, nie zabrakło słów podziękowań i oczekiwań na kolejny okres czasu. Głos zabrał miedzy innymi Prezydent Miasta Pruszkowa – Paweł Makuch:, cyt. ” Dziękuje za dotychczasową pracę funkcjonariuszy. Chciałem złożyć najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Jest to dla mnie o tyle wyjątkowe, że czynie to po raz pierwszy. W imieniu mieszkańców naszego miasta dziękuję Wam za dotychczasową nie pracę, służbę i poświęcenie. Od 27 lat, dzień w dzień, 365 dni w roku, 24 godziny na dobę swoją postawą udowadniacie, że jesteście niezbędni i potrzebni”.

W trakcie uroczystości komendant straży miejskiej Włodzimierz Majchrzak, za całokształt działalności zawodowej został odznaczony przez Marszałka Województwa Mazowieckiego medalem pamiątkowym „Pro Masovia”. Odznaczenie w imieniu marszałka wręczyli Krzysztof Rymuza, starosta Powiatu Pruszkowskiego wraz z Agnieszką Kuźmińską, członkiem zarządu oraz Stanisławem Dymurą, przewodniczącym rady powiatu.

Także wyróżniający się strażnicy miejscy, zostali uhonorowani za swoją pracę. Komendant Straży Miejskiej w Pruszkowie, awansował na wyższe stopnie służbowe 6 funkcjonariuszy, a 12 udzielił pisemnej pochwały.

Na zakończenie uroczystości, nastąpiło przekazanie nowego radiowozu, który będzie służył patrolowi szkolnemu.

Odprawa, nie zakończyła uroczystych obchodów pruszkowskiego dnia strażnika. W ostatnią sobotę wakacji, Prezydent Miasta Pruszkowa wraz z Komendantem Straży Miejskiej w Pruszkowie zaprosili wszystkich mieszkańców, tych młodszych i starszych na plenerową imprezę pn. „Radosny Piknik”.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji – mobilne miasteczko ruchu drogowego, okaz wyposażenia, gra z zawodnikami koszykówki Elektrobud-Investment ZB Pruszków oraz wiele innych.

Skip to content