Menu

Pruszkowski odcinek „60 Rajdu Barbórki” – informacje, zmiany w organizacji ruchu

29 listopada 2022 - AKTUALNOŚCI, UWAGA!, ARCHIWUM

Już w najbliższy piątek, tj. 02 grudnia, po raz drugi w swojej historii, część ulic naszego miasta posłuży za trasę kultowego Rajdu Barbórki. Tegoroczny, 60 już rajd, rozpocznie się w Pruszkowie. Kierowcy przejadą znaną mieszkańcom i gościom z zeszłorocznej edycji trasą. Już dziś zwracamy się do mieszkańców i gości o zapoznanie się z trasą rajdu oraz zmianą organizacji ruchu na trasie przejazdów w celu uniknięcia utrudnień oraz udania się widzów na specjalnie wyznaczone w tym celu strefy kibica.

W związku z organizacją imprezy Barbórka Odcinek Specjalny w dniu 02.12.2021 r w godz. 12:00-23:00 zostaną zamknięte następujące ulice: pełne wyłączenie z ruchu ul. Sienkiewicza, ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej (odcinek od ul. Woj. Polskiego do ul. Sienkiewicza), ul. Staszica, ul. Gomulińskiego, ul. Działkowej (tunel), ul. Południowej, ul. Bryły

W godzinach 15:00 – 22:00 wyłączony zostanie z użytkowania parking P&R przy ul. Sienkiewicza.

Próba SZNAJDER Batterien Pruszków otworzy tegoroczną rywalizację w Rajdzie Barbórka. Trasa poprowadzi znanymi z ubiegłego roku odcinkami w centrum miasta. Pierwsze samochody wyjadą na trasę o godzinie 17:35, a więc chwilę po tym, jak zjadą z rampy Startu Honorowego. Następnie, samochody przejadą ulicami Sienkiewicza, Staszica, Gomulińskiego, Działkową, Południową i Bryły. Meta OS1 stanie na wysokości siedziby Miejskiego Zakładu Oczyszczania.

TRASA PRZEJAZDU:

Jednym z najbardziej atrakcyjnych fragmentów rywalizacji będzie wjazd ślimakiem na najwyższe piętro parkingu centrum handlowego Nowa Stacja. Na górze kierowcy pokonają techniczną sekcję, a następnie zjadą na dół, aby kontynuować walkę na ulicach Pruszkowa.

Sporty motorowe mogą być niebezpieczne, jeśli nie stosujemy się do obowiązujących zasad. Pamiętajmy o tym, aby w kibicując bezwarunkowo przestrzegać poniższych wskazówek. Na rajdowych trasach, odcinkach dojazdowych oraz w strefie serwisowej szczególna uwaga i zdrowy rozsądek obowiązują wszystkich.

NIGDY

ZAWSZE

Wszystkich chętnych, którzy w tym dniu zechcą skorzystać z komunikacji zachęcamy do zapoznania się ze zmienionymi trasami przejazdu – tutaj

Więcej informacji oraz źródło:

barborka.pl

pruszkow.pl

Skip to content