Menu

Pruszkowski odcinek „59 Rajdu Barbórki” – informacje, zmiany w organizacji ruchu

1 grudnia 2021 - AKTUALNOŚCI, UWAGA!, ARCHIWUM

Już w najbliższy piątek, tj. 03 grudnia, część ulic naszego miasta posłuży za trasę kultowego Rajdu Barbórki. Tegoroczny, 59 już rajd rozpocznie się w Pruszkowie. To kolejna nowość, dzięki której kultowa impreza zamykająca sezon motorsportu dotrze do jeszcze większej liczby rajdowych fanów. Już dziś zwracamy się do mieszkańców i gości o zapoznanie się z trasą rajdu oraz zmianą organizacji ruchu na trasie przejazdów w celu uniknięcia utrudnień oraz udania się widzów na specjalnie wyznaczone w tym celu strefy kibica.

W związku z organizacją imprezy Barbórka Odcinek Specjalny w dniu 03.12.2021 r w godz. 15:00-23:00 zostaną zamknięte następujące ulice: od stacji PKP Pruszków ul. Sienkiewicza, ul. Staszica, ul. Gomulińskiego , tunel w ciągu ul. Działkowej, ul. Południowa i ul. Stefana Bryły.

W związku z powyższym przedmiotowe ulice będą całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów.

Start honorowy Barbórki zlokalizowany będzie w okolicach odrestaurowanego budynku dworca kolejowego PKP w Pruszkowie. Pierwsza załoga wjedzie na rampę o godzinie 18:00.

Rywalizacja na pierwszym odcinku – SZNAJDER BATTERIEN PRUSZKÓW – rozpocznie się już kwadrans później. Samochody przejadą ulicami Sienkiewicza, Staszica, Gomulińskiego, Działkową, Południową i Bryły. Meta OS1 stanie na wysokości siedziby Miejskiego Zakładu Oczyszczania.

TRASA PRZEJAZDU

 

Jednym z najbardziej atrakcyjnych fragmentów rywalizacji będzie wjazd ślimakiem na najwyższe piętro parkingu centrum handlowego Nowa Stacja. Na górze kierowcy pokonają techniczną sekcję, a następnie zjadą na dół, aby kontynuować walkę na ulicach Pruszkowa.

Jeszcze przed startem honorowym fani rajdów będą mieli okazję przyjrzeć się ostatnim przygotowaniom do Rajdu Barbórka na terenie strefy przedstartowej, która będzie się mieściła na terenie Miejskiego Klubu Sportowego „Znicz”.

Sporty motorowe mogą być niebezpieczne, jeśli nie stosujemy się do obowiązujących zasad. Pamiętajmy o tym, aby w kibicując bezwarunkowo przestrzegać poniższych wskazówek. Na rajdowych trasach, odcinkach dojazdowych oraz w strefie serwisowej szczególna uwaga i zdrowy rozsądek obowiązują wszystkich.

NIGDY

ZAWSZE

Wszystkich chętnych, którzy w tym dniu zechcą skorzystać z komunikacji zachęcamy do zapoznania się ze zmienionymi trasami przejazdu – tutaj

Więcej informacji:

barborka.pl

pruszkow.pl

 

Skip to content