Menu

Pomoc mieszkańca oraz strażnika – ratownika uratowała ludzkie życie

19 kwietnia 2023 - AKTUALNOŚCI

Dzięki reakcji mieszkańca oraz interwencji strażnika miejskiego-ratownika i pracowniczek pruszkowskiego Urzędu Miasta, udało się uratować ludzkie życie. Do niecodziennej sytuacji doszło dzisiejszego przedpołudnia w rejonie ulicy Polnej. Podczas wspólnych czynności, około godziny 11:00, radiowóz straży miejskiej, został zatrzymany przez mieszkańca z informacją o zagrożeniu. Mieszkaniec, poinformował o mężczyźnie, który w stojącym nieopodal samochodzie, stracił przytomność.

Strażnik miejski, który posiada uprawnienia ratownika pierwszej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, natychmiast udał się do pojazdu. Ze względu na stan poszkodowanego, udzielił on mężczyźnie pomocy /rozpoczął procedury resuscytacji krążeniowo-oddechowej/. W tym samym czasie, pracownice urzędu zajęły się małoletnią córką mężczyzny, która również przebywała w samochodzie.

Na miejsce wezwano załogę Pogotowia Ratunkowego, które przejęło reanimację mężczyzny oraz policję w celu ustalenia opiekuna małoletniej dziewczynki i zabezpieczenia pojazdu. Po przywróceniu funkcji życiowych, poszkodowanego (36-latka) przetransportowano do Szpitala przy ul. Banacha w Warszawie, a pracownicy urzędu, wspólnie z funkcjonariuszem otoczyli dziewczynkę opieką do momentu przekazania jej mamie.

Ze względu na złożoność sytuacji, dalsze czynności podjęła Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Dziękujemy wszystkim za reakcję oraz udzieloną, profesjonalną pomoc. Zawsze możecie liczyć na naszych funkcjonariuszy. Wszyscy pruszkowscy strażnicy, systematycznie szkolą się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a czworo z nich posiada certyfikaty kwalifikowanego ratownika.

Przejdź do treści