Menu

POGODNY WEEKEND nie sprzyjał spokojowi na ulicach Pruszkowa

28 października 2013 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

O pracującym weekendzie mogą wspomnieć funkcjonariusze pruszkowskiej Straży Miejskiej, którzy pełnili służbę na ulicach naszego miasta w dniach 25 – 28 października bieżącego roku. Niemal 150 zdarzeń-zgłoszeń, oraz tyle samo interwencji własnych i zleconych odebrali dyżurni, a także zaobserwowali dyżurni miejskiego systemu monitoringu.

Pogodne dni oraz ciepłe wieczory i noce sprzyjały młodzieńczym wybrykom, spożywaniu alkoholu oraz zakłóceniom nocnego spoczynku pozostałym mieszkańcom. Patrole interwencyjne naszej jednostki oraz patrole mieszane (strażnik + policjant) w miniony weekend miały przysłowiowe „ręce pełne roboty”.

Dodatkowo w piątkowy wieczór, na stadionie miejskim MZOS ZNICZ, odbywał się mecz piłki nożnej, pomiędzy drużynami pruszkowskich piłkarzy i drużyny 'Radomiaka” Radom, gdzie skierowane zostały liczne siły policyjne i strażnicze w celu zapewnienia bezpieczeństwa samej imprezy, jak i na terenie miasta. Wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie nadzorowano prawie 100 kibiców drużyny przeciwnej, którzy oglądali mecz z poza stadionu (kara zakazu wstępu stadionowego).

Zatrzymany kierowca na „podwójnym gazie” w dniu 25.10.br. mieszkaniec Pruszkowa zdecydował się na jazdę pojazdem mechanicznym, mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, zatrzymany mieszkaniec Rawy Mazowieckiej w dniu 27.10.br. za groźby karalne pozbawienia życia mieszkanki Pruszkowa oraz zatrzymany poszukiwany przez Policję. W dniu 25.10.br. funkcjonariusze udzielali pomocy przedlekarskiej i interweniowali w sprawie zgłoszenia, jakie wpłynęło do stanowiska dowodzenia naszej jednostki, dotyczącego wyrzucenia z samochodu i potrącenia młodego mieszkańca Pruszkowa. Został on przewieziony do Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim z obrażeniami ciała .

To ważniejsze zdarzenia które miały miejsce w minionym weekend.

Ponadto strażnicy miejscy, realizując zlecone przez mieszkańców zgłoszenia, ukarali mandatami karnymi 24 najbardziej krewkich sprawców zakłóceń ładu i porządku publicznego oraz ciszy nocnej, na kwotę ponad 4.000,00 zł. Pięciu nietrzeźwych zostało doprowadzonych do izby zatrzymań lub do miejsca zamieszkania, gdzie odzyskiwali trzeźwość. Dwaj bracia, którzy zostali zatrzymani, po tym jak spożywali alkohol oraz zakłócali ład i porządek w rejonie jednego ze sklepów monopolowych w centrum Pruszkowa, odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Dziękujemy tym mieszkańcom, którzy postanowili czynnie włączyć się w zapewnienie bezpieczeństwa na terenie miasta Pruszkowa i korzystali z możliwości zgłoszenia zaobserwowanych zdarzeń do naszego stanowiska dowodzenia.

Skip to content