Menu

PODSUMOWANIE naszych działań z minionego, upalnego weekendu

21 czerwca 2021 - AKTUALNOŚCI, MONITORING, ARCHIWUM

Letnia, upalna pogoda sprzyjała wypoczynkowi na terenach rekreacyjnych naszego miasta. W miniony weekend strażnicy miejscy prowadzili kontrole takich terenów, jak Park Miejski Mazowsze wraz z kąpieliskiem, Park Miejski Żwirowsko, Park Kościuszki i Potulickich oraz place zabaw i zieleńce miejskie. Patrolowane były newralgiczne punkty, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów porządkowych. Dodatkowym wsparciem strażników, okazał się system monitoringu miejskiego.

Oprócz stałych, codziennych zadań byliśmy do dyspozycji mieszkańców, którzy zwracali się łącznie do stanowiska dowodzenia naszej jednostki z prośbą o interwencję prawie 100-krotnie.

Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców czynów zabronionych: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych.

Dodatkowo funkcjonariusze reagowali na przypadki nieprawidłowego parkowania. Łącznie podjęto ponad 160 czynności interwencyjnych.

Oprócz pouczeń i mandatów karnych, dzięki obserwacji miasta kamerami miejskiego monitoringu, udało się ująć (w dn. 19/20.06.br. ok. g. 4:20 ul. Sienkiewicza) i przekazać w ręce pruszkowskich policjantów sprawców kradzieży i dewastacji roweru. Ujęty dodatkowo posiadał przy sobie środek odurzający – „Mefedron”.

Ponadto kamera monitoringu zarejestrowała (w dn. 20/21.06.br. ok. g. 1:50 ul. Kraszewskiego) dwóch sprawców zakłócenia porządku publicznego, spożywania alkoholu oraz naruszenia przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środka odurzającego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Bardzo cenimy sobie współpracę z mieszkańcami naszego miasta, co w dniu 20.06.br. tuż po godzinie 6 rano, pozwoliło ująć i przekazać policji sprawcę dewastacji pojazdu na ul. Zgoda, który urwał w nim lusterko. Szybkie, obywatelskie zgłoszenie i natychmiastowa interwencja, nie pozostawi bezkarnie tego czynu dla sprawcy.

Skip to content