Menu

Od wykroczenia do przestępstwa – dzięki kamerom monitoringu

2 października 2019 - AKTUALNOŚCI, MONITORING, ARCHIWUM

W ostatnich dniach, dzięki pracy dyżurnych studia monitoringu oraz strażników miejskich referatu prewencji, ujęto kilku sprawców przestępstw. Kolejny z nich ujęty został w dniu wczorajszym, na terenie stacji WKD Pruszków. Tym razem, reakcja na wykroczenie spożywania alkoholu w miejscu zakazanym prawem, doprowadziła do ujawnienia amfetaminy.

W dniu wczorajszym (01.10.br.), około godziny 23:25, dyżurny operator kamer monitoringu miejskiego, zareagował na grupę, która spożywała alkohol na peronie kolejki WKD. Zadysponowana w to miejsce załoga, podjęła niezwłocznie zleconą interwencję. Na widok strażników, jeden z mężczyzn próbował pozbyć się niewygodnego dla niego pudełka po papierosach, wyrzucając je pod ławkę wiaty przystankowej. Kiedy strażnicy sprawdzili zawartość, ujawnili powód jego wyrzucenia. W środku znajdowało się srebrne zawiniątko z zawartością środków odurzających – amfetaminy. Na miejsce wezwano załogę Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, której przekazano 21-letniego Huberta D. – mieszkańca pobliskich Otrębus.

Po zakończeniu czynności związanych ze zgłoszeniem, popełnionego wykroczenia, dwoje mieszkańców naszego powiatu zostało zwolnionych do miejsca zamieszkania. Natomiast Hubert D. został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do jednostki policji, gdzie prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie.

Skip to content