Menu

Nowe zasady i działania na terenie parkingu P&R ul. Sienkiewicza

17 stycznia 2023 - AKTUALNOŚCI, UWAGA!, ARCHIWUM

Parking wielopoziomowy “Parkuj i Jedź” na ulicy Sienkiewicza został otwarty w roku 2019. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostały monitorowane 394 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, w tym stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych i miejsca dla osób niepełnosprawnych. Ponadto miejsca dla rowerów i motocykli. Parking jest publicznym i bezpłatnym. Czynny jest całą dobę, 7 dni w tygodniu. Stanowi on duże ułatwienie w zaparkowaniu pojazdów oraz jednośladów dla mieszkańców naszego miasta oraz gości, korzystających z formy dojazdu do stacji PKP i kontynuacji dalszej podróży komunikacją podmiejską.

Z upływem czasu funkcjonowania P&R, mieszkańcy przekazywali do władz miasta, jak i do naszej jednostki co raz częstsze informacje o niezgodnym z regulaminem wykorzystywaniem terenu parkingu, tj. traktowanie tego miejsca do przechowywania nieużytkowanych samochodów, urządzania na jego terenie warsztatów naprawczych, jego zaśmiecania, itp.

Wspólne działania pruszkowskiej Straży Miejskiej oraz pracowników urzędu, spowodowały rozbudowę sieci kamer monitoringu parkingowego w tym włączenie systemu do nadzoru studia monitoringu miejskiego oraz reakcję na zgłaszane problemy przez jego użytkowników. Pierwszym działaniem, było wprowadzenie nowego „Regulaminu bezpłatnego parkingu w systemie „Parkuj i Jedź” (Park&Ride) przy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie” wraz ze zmianami w organizacji ruchu na jego terenie.

Drugim etapem tych działań, było wszczęcie postępowań w sprawie pozostawionych pojazdów, których stan wskazywał na ich porzucenie lub brak użytkowania. W dniu dzisiejszym /17 stycznia br./ funkcjonariusze Zespołu ds. Pojazdów pruszkowskiej Straży Miejskiej, rozpoczęli kolejny etap – odholowywanie tych pojazdów na teren parkingu dozorowanego, gdzie pozostaną do czasu ich odbioru lub przejęcia własności przez miasto. Zakończeniem tych działań będzie odzyskanie niemal 30 miejsc parkingowych na czterech poziomach parkingu. Niebawem, zacznie też funkcjonować dozór czasu parkowania pojazdów, poprzez uruchomienie systemu szlabanowo-biletowego.

Mamy nadzieję, że nowy regulamin i nasze działania, pozwolą na pełne wykorzystanie prawie 400 miejsc parkingowych. Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem oraz przypominamy, że na terenie parkingu, obowiązują przepisy ruchu drogowego, jak na pozostałych drogach publicznych.

 

Skip to content