Menu

Nocne zakupy w oku kamery miejskiego monitoringu

26 maja 2021 - AKTUALNOŚCI, MONITORING, ARCHIWUM

Dzisiejszej nocy (25/26.05.br.), dzięki obserwacji miasta kamerami miejskiego monitoringu, pruszkowscy strażnicy miejscy, dokonali ujęcia i przekazania policjantom mężczyzny, który udzielał innym środków odurzających oraz posiadał przy sobie takie środki – marihuanę.

Po północy, dyżurny monitoringu podjął obserwację rejonu ulicy Bolesława Prusa, gdzie jego zainteresowanie wzbudzili mężczyźni w rejonie jednego ze sklepów ze sprzedażą alkoholu. W czasie tych czynności, kamera monitoringu zarejestrowała, jak jeden z nich wyjmuje przedmiot tzw. „fifkę” służącą do palenia środków zakazanych prawem. Po chwili, zapala ją z zawartością i udziela tego samego środka drugiemu z mężczyzn.

Na miejsce, skierowany został patrol, a kamera rejestrowała w dalszym ciągu bieg zdarzeń. Jeden z mężczyzn oddalił się, natomiast drugi z nich czekał na dokonanie zakupów. Strażnicy, ustalili jego tożsamość, a następnie dokonali kontroli przedmiotów, które posiadał przy sobie 23-letni mieszkaniec Garwolina.

W czasie kontroli, ujawniono przy nim torebkę z zawartością suszu roślinnego, który przypominał zapachem i wyglądem marihuanę. Po zakończeniu czynności 23-latek został przewieziony do pruszkowskiej Komendy Policji, gdzie został przekazany do dalszych czynności. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Skip to content