Menu

Nietrzeźwy został ujęty i przekazany za posiadanie środków odurzających

19 marca 2024 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

W miniony weekend (16 marca) strażnicy, podczas realizacji zgłoszenia, ujęli i przekazali pruszkowskim policjantom nietrzeźwego mieszkańca stolicy, który posiadał przy sobie środki odurzające.

Około godziny 15:30, patrol został wezwany na teren stacji PKP Pruszków, gdzie według zgłoszenia w damskiej toalecie, miałby przebywać nietrzeźwy mężczyzna. Po przybyciu funkcjonariusze, zastali w niej 29-letniego mieszkańca Warszawy w stanie nietrzeźwości. Nie potrafił on, racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania, a jego stan wskazywał na spożytą dużą ilość alkoholu.

Podczas standardowej kontroli, funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie dwie foliowe torebki ze strunowym zamknięciem z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna zapewnił strażników, że jest to „jakieś świństwo ale nie narkotyki”. Unoszący się, specyficzny zapach zawartości torebek, wskazywał na domysły strażników o ich zawartości środków zakazanych prawem.

Mężczyzna został doprowadzony do radiowozu i przewieziony do pruszkowskiej komendy policji, gdzie został przekazany do dalszych czynności w tej sprawie. Testy wykonane przez policjantów potwierdziły zawartość THC w strunowych torebkach, które posiadał przy sobie mężczyzna.

Artykuł 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii stanowi: „kto wprowadza do obrotu albo posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3″. Dalsze czynności w tej sprawie, prowadzą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

 

Skip to content