Menu

Nietrzeźwy weekend kierowców na pruszkowskich ulicach

18 maja 2021 - AKTUALNOŚCI, MONITORING, ARCHIWUM

Podjęte decyzje o prowadzeniu pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu, kończą się często tragedią. Dzięki interwencji pruszkowskich strażników, udało się być może uniknąć kolejnej. W miniony weekend, strażnicy miejscy ujęli i przekazali w ręce policji, dwóch nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy z nich to kierujący motocyklem, którego strażnicy zauważyli w sobotnie popołudnie (15.05.br.), podczas patrolowania rejonu ulicy Lipowej i Pogodnej. Motocyklista poruszał się w sposób dający strażnikom podejrzenia o prowadzenie jednośladu pod wpływem alkoholu. Wyprzedzając inne pojazdy w miejscach niedozwolonych, nie utrzymywał prostego toru jazdy, co stwarzało zagrożenie dla niego samego, jak i innych uczestników ruchu.

Około godziny 17:30, na ulicy Pogodnej, motocyklista został zatrzymany do kontroli drogowej, gdzie podejrzenia strażników potwierdziły się. Kierujący motocyklem marki Honda, znajdował się pod silnym wpływem alkoholu. Jak ustalili policjanci podczas badania, zdecydował się on na jazdę motorem, mając 2 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu. Ujętym okazał się być 46-letni mieszkaniec Pruszkowa, który będzie odpowiadał przed sądem za swoje nieodpowiedzialne czyny.

Drugiego z nietrzeźwych, udało się ująć i przekazać policji, dzięki obserwacji rejonu objętego kamerami monitoringu miejskiego. W nocy 15/16.05.br., dyżurny operator monitoringu zauważył samochód marki FORD, którego kierowca podejrzanie manewrował pojazdem na ulicy Chopina. Jego dalsza droga ulicami Pruszkowa była rejestrowana przez operatora. Kiedy, około godziny 2:10, kamera zarejestrowała ten sam pojazd, który dojechał do stacji paliw na ul. Wojska Polskiego, a jego kierowca wysiadł z samochodu zataczając się, operator wysłał niezwłocznie w to miejsce patrol pruszkowskich strażników.

Podczas dalszej obserwacji, kamery zarejestrowały, jak się okazało 46-letniego mieszkańca Pruszkowa, który dokonał wraz z pasażerką zakupu alkoholu w na stacji paliw i odjechał w kierunku osiedla Staszica. Po kilku minutach strażnicy, dokonali ujęcia nietrzeźwego kierującego, na ulicy Działkowej, a na miejsce wezwano patrol policji. W trakcie przeprowadzanych czynności, ujawniono zawartość prawie 3 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu przez kierowce Forda. Ponadto, posiadał on od 2015 roku, wydany sądownie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. „Kierujący” Fordem również został zatrzymany przez policjantów i będzie odpowiadał przed sądem za swoje czyny.

Za popełnienie przestępstwa jazdy pojazdem mechanicznym, pod wpływem alkoholu grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Dzięki pruszkowskim strażnikom i ich reakcji, zostali oni wyeliminowani z dalszego ruchu, za nim doszło do kolejnych być może tragedii na drogach naszego miasta. Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”.

Skip to content