Menu

Nietrzeźwy kierujący ujęty przez strażników w pierwszy dzień świąt

27 grudnia 2022 - DZIELNICOWI - EKO, ARCHIWUM, AKTUALNOŚCI

Dzięki szybkiej reakcji i zdecydowanym działaniom strażników, udało się wyeliminować kolejnego kierującego, który po spożyciu alkoholu wsiadł za kierownicę. Stan po spożyciu alkoholu i nieodpowiedzialność młodego mężczyzny, mogły doprowadzić do kolejnej tragedii na ulicach naszego miasta. Pomimo nowelizacji przepisów o wysokich karach dla kierowców na tzw. „podwójnym gazie”, apeli medialnych oraz zwiększającej się świadomości kierujących w dalszym ciągu, dochodzi do tego typu zdarzeń.

W pierwszy dzień świąt (25.12.br.), około godziny 14, patrol „EKO”, kontrolował tereny zielone, przylegające do autostrady A2. Podczas przejazdu radiowozu drogą techniczną, przechodnie poinformowali funkcjonariuszy o kierującym Fordem, który prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. W trakcie dojazdu we wskazane miejsce, strażnicy zauważyli wyjeżdżający z zatoki pojazd. Kierujący z nadmierną prędkością oddalał się, chcąc uniknąć kontaktu z funkcjonariuszami.

Ze względu na podejrzenie o stan trzeźwości kierującego, strażnicy niezwłocznie udali się za pojazdem, informując dyżurnego oraz patrol interwencyjny z prośbą o pomoc w kontroli. Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Dopiero, po przejechaniu w rejon ulicy Ożarowskiej, nie mogąc utrzymać prostego toru jazdy, pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Już w pierwszym kontakcie, funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu od młodego kierowcy, a on sam przyznał się do jego spożywania. Mężczyzna został ujęty przez strażników, a na miejsce zdarzenia wezwano załogę pruszkowskiej Policji, która dokonała wstępnego badania stanu trzeźwości 21-letniego mieszkańca Piastowa. W Fordzie, podróżowała także nietrzeźwa pasażerka.

Po potwierdzeniu, że kierujący jest w stanie nietrzeźwości w czasie dalszych czynności ustalono, że kierujący prowadził pojazd pod wpływem prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnie, mężczyzna został przewieziony do jednostki policji, gdzie prowadzone będą dalsze czynności w tej sprawie.

Skip to content