Menu

NIETRZEŹWY KIERUJĄCY UJĘTY PODCZAS PRÓBY UCIECZKI

23 sierpnia 2018 - ARCHIWUM

Dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji strażników referatu interwencyjno-patrolowego, udało się ująć i przekazać pruszkowskim policjantom kolejnego nietrzeźwego kierującego. Został on ujęty w dniu 06 czerwca br., około godziny 13:10, podczas czynności patrolowych w rejonie ulicy Gordziałkowskiego.

Funkcjonariusze, podczas patrolu zauważyli pojazd marki Daewoo, którego kierowca wraz z pasażerami zatrzymali się i wyszli z pojazdu. Stan i zachowanie wszystkich trojga w tym kierującego wskazywał, że znajdują się pod wpływem alkoholu. Strażnicy widząc,że osoby te przemieszczają się w ich kierunku, natychmiast podjęli interwencję w czasie której legitymowany mieszkaniec naszego miasta – 33-letni Paweł S. postanowił oddalić się. Widząc,że to on kierował Daewoo, a od całej grupy strażnicy wyczuwali silną woń alkoholu,natychmiast udaremniono mu tą ucieczkę po krótkim pościgu.

Paweł S. ze względu na swoje agresywne zachowanie, próbę kontynuowania ucieczki i brak wykonywania poleceń, musiał być doprowadzony do radiowozu, przy użyciu środków przymusu bezpośredniego. Oczekując na patrol policji, ujęty odgrażał się strażnikom oraz był bardzo wulgarny. Funkcjonariusze pruszkowskiej komendy, przejęli Pawła S. do dalszych czynności, gdzie po przeprowadzonym badaniu okazało się, że prowadził on pojazd mając ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą pruszkowscy policjanci, a Paweł S. odpowie za popełnienie przestępstwa prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Na szczęście, został on wyeliminowany z ulic naszego miasta przed spowodowaniem tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Skip to content