Menu

NIETRZEŹWY KIEROWCA ZATRZYMANY DZIĘKI CZUJNOŚCI OPERATORA MONITORINGU MIEJSKIEGO

3 kwietnia 2017 - AKTUALNOŚCI, MONITORING, ARCHIWUM

Dzięki czujności operatora kamer miejskiego systemu monitoringu i natychmiastowej reakcji, udało się wyeliminować z ulic naszego miasta, kolejnego kierowcę, który zdecydował się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”.

Około godziny 1:05 w nocy 29/30 marca br., dyżurny monitoringu miejskiego, zwrócił uwagę na grupę młodych mężczyzn, którzy spożywali alkohol w rejonie zatoki parkingowej przy stacji PKP Pruszków. W czasie obserwacji, strażnik zauważył, jak jeden z mężczyzn, który wcześniej spożywał piwo, wsiada za kierownicę samochodu OPEL wraz z pozostałymi mężczyznami. Kontynuując obserwację i dalszy przebieg sytuacji, mając dowód w postaci nagrania kamery i uzasadnione podejrzenie o prowadzeniu samochodu po spożyciu alkoholu, funkcjonariusz natychmiast powiadomił dyżurnego z prośbą o pomoc w zatrzymaniu pojazdu załogi pruszkowskiej Komendy Policji.

Samochód wraz z mężczyznami oddalał się ulicami Sienkiewicza i Kościuszki, gdzie cała jego droga przejazdu, dokumentowana była przez kamery monitoringu. Kiedy „kierowca” wraz z pasażerami, po drodze zajechali do pobliskiej restauracji, radiowozy zmierzały w tym kierunku z informacją o zatrzymaniu pojazdu do kontroli. Po kilku minutach Opel został zatrzymany do kontroli przez załogę Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie w rejonie ulicy Niecałej. Przypuszczenia, dyżurnego monitoringu, zostały potwierdzone. Kierujący pojazdem mieszkaniec naszego miasta, zdecydował się na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, stwarzając zagrożenie dla siebie, pasażerów i pozostałych uczestników ruchu. Badanie alkometrem, wykazało u niego 0,49 mg\l (prawie 1 ‰) alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzięki natychmiastowej reakcji strażnika i obserwacji terenu miasta z wykorzystaniem kamer miejskiego monitoringu, kolejny pijany kierujący, został wyeliminowany z ulic naszego miasta, za nim doszło do tragedii. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi pruszkowska Policja. Zatrzymanemu grozi odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa jazdy pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu.

Skip to content