Menu

Nieletni, ujęci w związku z posiadaniem środków zabronionych prawem

17 kwietnia 2024 - AKTUALNOŚCI, MONITORING, ARCHIWUM

Dzięki obserwacji terenu miasta kamerami monitoringu oraz szybkiej reakcji strażników, ujęto i przekazano w ręce pruszkowskich policjantów dwóch nieletnich w związku z posiadaniem środków odurzających.

Narkotyki są substancjami nielegalnymi. Ich posiadanie, wytwarzanie, sprzedaż (oraz inne działania określone w Ustawie z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii)  stanowią przestępstwo i podlegają, zgodnie z kwalifikacją czynu, karze określonej w Ustawie. Wszyscy Ci, którzy zmagają się z problemem uzależnienia, mogą skorzystać z bezpłatnej i anonimowej pomocy pod numerem telefonu zaufania 800 199 990. Więcej informacji – Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii

W niedzielne przedpołudnie (14.04.br.) operator miejskiego systemu monitoringu, zauważył grupę młodych mężczyzn, wśród których przybywali znani z wcześniejszych interwencji nieletni. W czasie obserwacji, doświadczone oko operatora wychwyciło moment przekazania, a następnie próby schowania w skarpecie przedmiotu mogącego zawierać środki zabronione prawem. Nie zaprzestając obserwacji grupy mężczyzn, we wskazane miejsce, wysłany został patrol interwencyjny aby sprawdzić zawartość schowanego przedmiotu. Młodzi mężczyźni oddalali się w kierunku ulicy Wojska Polskiego, kiedy zostali zauważeni przez strażników. W wyniku podjętej interwencji, ujęto mężczyznę, którego opis posiadali funkcjonariusze, a we wskazanej części ubioru, ujawniono przy nim torebkę strunową z zawartością białego proszku. Drugi z mężczyzn, którego wskazał dyżurny, oddalił się w kierunku ulicy Bolesława Prusa, gdzie także został ujęty przez kolejny z patroli naszej jednostki.

20240414

Zdjęcie 1 z 14

Na miejsce zdarzenia, przybyli także policjanci z pruszkowskiej komendy, którzy przejęli nieletnich do dalszych czynności w tej sprawie. Policjanci, po przeprowadzonym badaniu, potwierdzili zakazaną prawem zawartość torebki. Przy nieletnim, ujawniono posiadanie ponad 2 gramów metamfetaminy. Dalsze czynności w tej sprawie, prowadzą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, przy wsparciu materiałów dowodowych w postaci nagrań systemu monitoringu miejskiego m. Pruszkowa.

Skip to content