Menu

Kolejny nietrzeźwy kierujący ujęty przez strażników

5 marca 2024 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Dzięki spostrzegawczości zawodowego kierowcy oraz reakcji strażników, udało się wyeliminować kolejnego kierującego, który po spożyciu alkoholu wsiadł za kierownicę. Stan po spożyciu alkoholu i nieodpowiedzialność mężczyzny, mogły doprowadzić do kolejnej tragedii na drodze. Pomimo wysokich kar dla kierowców na tzw. „podwójnym gazie”, apeli i kampanii medialnych oraz zwiększającej się świadomości kierujących w dalszym ciągu, dochodzi do tego typu zdarzeń.

Wczorajszej nocy, (03/04.03.br.), tuż po północy, strażnicy sekcji patrolowo-interwencyjnej naszej jednostki, patrolowali rejon dzielnicy Gąsin. Podczas kontroli ulicy Promyka, zostali poinformowani przez kierowcę „TIRa”, o nietrzeźwym kierowcy, który miał przyjechać na stację paliw. Po chwili, strażnicy zauważyli wskazany pojazd marki Renault, który wyjeżdżał z terenu stacji benzynowej. Niezwłocznie podjęto decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli, celem weryfikacji przekazanej informacji.

Kierujący Renaultem 40-latek, po zajechaniu jego dalszej drogi radiowozem, chcąc uniknąć spotkania z mundurowymi, próbował odjechać z miejsca kontroli. Dopiero, po stanowczej reakcji funkcjonariuszy, unieruchomiono pojazd oraz przy użyciu środków przymusu bezpośredniego, zostało mu uniemożliwione kontynuowanie dalszej jazdy. Informacja kierowcy „TIRa” w 100% się potwierdziła. Zatrzymany do kontroli drogowej, obcokrajowiec był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został ujęty przez strażników, a na miejsce zdarzenia wezwano załogę pruszkowskiej Policji, która dokonała wstępnego badania stanu trzeźwości.

Po potwierdzeniu, że kierujący jest w stanie nietrzeźwości, został on zatrzymany przez policjantów WRD oraz przewieziony do jednostki policji, gdzie prowadzone będą dalsze czynności w tej sprawie.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności (od 3 miesięcy do 5 lat w przypadku recydywy).

Skip to content