Menu

Kierujący na „podwójnym gazie” ujęty przez strażników

18 grudnia 2021 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Dzięki czujności strażników patrolu interwencyjnego oraz szybkiej reakcji z ulic naszego miasta udało się wyeliminować kolejnego „kierowcę”, który zdecydował się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. Ujęty przez strażników obywatel Ukrainy miał prawie 1,5 ‰ w wydychanym powietrzu. Ujęcie nastąpiło, za czym doszło do kolejnej tragedii na ulicach Pruszkowa.

W czwartek (16.12.br.), przed godziną 19, funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego pruszkowskiej Straży Miejskiej, zauważyli samochód marki Alfa Romeo, który poruszał się ul. Lipową z nierównomierną prędkością oraz nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy.

Z uwagi na fakt, iż istniało uzasadnione podejrzenie, co do stanu trzeźwości kierującego, strażnicy w celu zapobieżenia dalszej jazdy, udali się za pojazdem i zatrzymali kierującego Alfą Romeo do kontroli drogowej. Już w pierwszym kontakcie, potwierdzono zasadność podejrzenia. Od kierowcy była wyczuwalna silna woń alkoholu, a on sam przyznał się do spożycia dużej ilości alkoholu. Na miejsce kontroli, przybyła także wezwana załoga pruszkowskiej Policji.

Kierującym okazał się być 47-letni obywatel Ukrainy, a przeprowadzona kontrola trzeźwości wykazała prawie 1,5 ‰ w wydychanym powietrzu kierującego. Mężczyzna został ujęty przez strażników i przekazany policjantom. Dalsze postępowanie w tej sprawie, prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Być może, uzasadniona kontrola zapobiegła tragedii utraty zdrowia lub życia innych uczestników ruchu.

Skip to content