Menu

Interwencja EKO PATROLU

13 czerwca 2019 - ARCHIWUM, AKTUALNOŚCI, DZIELNICOWI - EKO

W dniu dzisiejszym (13 czerwca) pruszkowscy strażnicy miejscy, udali się w rejon ulicy Domaniewskiej, celem realizacji zgłoszenia o odnalezieniu dwóch ptasich gniazd. Po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze udali się na teren jednej z mieszczących się tam firm. Kiedy dojechali na miejsce, pracownicy poinformowali funkcjonariuszy, że na paletach transportowych, które były rozładowywane z firmowego pojazdu, znajdowały się dwa ptasie gniazda. W jednym z nich były jeszcze z niewyklute 2 jaja, a w drugim z nich znajdowały się trzy malutkie pisklaki.

Pracownicy firmy zaopiekowali się ptasim potomstwem oraz poinformowali o tym fakcie pruszkowski EKO PATROL. Gdy strażnicy odbierali gniazda od pracowników firmy, były one umieszczone w pudełku z otworami, tak aby miały dostęp do powietrza i aby z niego nie wyszły. Po dowiezieniu zguby ptasich rodziców do siedziby naszej jednostki, powiadomiono Fundację Animal Rescue Polska, z którą współpracujemy na co dzień.

 

Niestety, potomstwo odnaleziono bez rodziców i będzie one zdane na ludzką pomoc i opiekę. Mamy nadzieję, że dzięki czujności pracowników firmy i ich wzorowej postawie, taki w zdrowiu będą się rozwijać i wkrótce odzyskają wolność.

Skip to content