Menu

Do jakich, zgubnych zachowań prowadzi palenie marihuany…

20 marca 2014 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Do czego może prowadzić palenie marihuany mogli się przekonać funkcjonariusze podejmujący interwencję w jednym z bloków mieszkalnych wczorajszego ranka (19.03.br.). Około godziny 7:30, funkcjonariusze pruszkowskiej Straży Miejskiej zostali wezwani w rejon Al. Wojska Polskiego. Zgłoszenie dotyczyło leżącego mężczyzny w przejściu pomiędzy klatkami schodowymi jednego z usytuowanych tam bloków mieszkalnych.

Na miejsce interwencji zadysponowany został patrol interwencyjny, który podejmując czynności, odnalazł śpiącego młodego mężczyznę we wskazanym przez osobę zgłaszającą miejscu. Nie było by nic w tym nadzwyczajnego gdyby nie zachowanie 24-letniego mieszkańca Żyrardowa, spowodowane odurzeniem marihuaną oraz odnalezione przy nim resztki tego suszu wraz z akcesoriami do jego zażywania.

Śpiącego żyrardowianina nie było trudno dobudzić, lecz jego zachowanie podczas przeprowadzonej interwencji świadczyło, iż jest on pod silnym działaniem jakiegoś środka o działaniu podobnym do narkotyku. Strażnicy miejscy z referatu patrolowo-interwencyjnego niejednokrotnie mieli doczynienia z takimi osobami i łatwo rozpoznają objawy. Rozdrażnienie, ogólne pobudzenie, nadmierna rozmowność i pewność siebie oraz poszerzone źrenice oczu mogły świadczyć tylko o jednym…

Funkcjonariusze nie pomylili się. Podczas interwencji Arturowi K. wypadła z ręki szklana okopcona „fifka” służąca do palenia suszu marihuany, a przy dokonywanej kontroli posiadanych przez niego przedmiotów, ujawniono kolejną „fifkę” z niedopalonym jeszcze suszem roślinnym, znanego koloru i zapachu. Artur K. zachowywał się typowo dla osób, które zażywają środki zakazane prawem – oskarżał funkcjonariuszy o podrzucenie suszu, straszył zrobieniem sobie krzywdy poprzez rozbicie głowy i oskarżenie interweniujących o pobicie. Wszystkie te zachowania są dobrze znane i strażnicy w porę zapobiegli nim, izolując Artura K. oraz stosując wobec niego środki przymusu bezpośredniego.

W toku dalszych czynności, został on dowieziony do miejscowej komendy Policji, gdzie potwierdzono testerem zawartość „fifki” oraz przekazano go policjantom do dalszych czynności w tej sprawie. W sieci możemy odczytać różne komentarze na temat szkodliwości palenia marihuany, jej legalizacji lub wysłuchać głosów przeciwnych. Wiadomo na pewno, że tak czy inaczej zażywanie tych środków jest zgubne i powoduje nieobliczalne zachowania osób je stosujących,a w szczególności osób młodych. Na pewno też posiadając je przy sobie narażamy się na odpowiedzialność karną. O czym trzeba pamiętać i przed czym ostrzegamy.

Skip to content