Menu

Dewastowali elewację zabytkowego pałacyku w Parku Kościuszki

24 października 2019 - AKTUALNOŚCI, MONITORING, ARCHIWUM

Kolejni młodociani sprawcy zostali ujęci przez pruszkowskich strażników miejskich, podczas nanoszenia malunków i napisów na elewacji budynku. Tym razem ofiarą dewastacji padł zabytkowy pałacyk w Parku Kościuszki.

Taras balkonowy pałacyku w ostatnim okresie czasu, stał się miejscem spotkań młodocianych. Nic nie byłoby w tym złego, gdyby nie fakt, że swoim zachowaniem młodzi mieszkańcy miasta dewastują to je poprzez pozostawienie po sobie zabrudzeń elewacji, zaśmiecając je, a niejednokrotnie zakłócając przy tym porządek publiczny.

W dniu wczorajszym (23.10.br.) w samo południe, operatorzy monitoringu miejskiego, zwrócili uwagę na dwóch młodych chłopców. Ich zachowanie spowodowało skierowanie w ich kierunku pobliskiej kamery. Nastolatkowie wdrapywali się na elewację pałacyku, dokonując jej zabrudzenia. Podczas obserwacji, dyżurny zaobserwował również fakt naniesienia napisów i rysunków.

   

Operator poinformował o tym fakcie patrol interwencyjny, który niezwłocznie udał się w rejon Parku Kościuszki, aby zapobiec dalszej dewastacji mienia. Mężczyźni, zaraz po dokonaniu tego czynu, oddalili się w kierunku ulicy Niecałej. Po kilku minutach zostali ponownie zlokalizowani przez kamery monitoringu, a ich droga oddalania się z miejsca była cały czas monitorowana.

W rejonie ul. Bolesława Prusa, strażnicy dokonali ujęcia dwóch nieletnich mieszkańców naszego miasta. Obaj, przyznali się do zarzucanych im czynów. Na miejsce, przybył także patrol policji, któremu przekazano chłopców do dalszych czynności.

 

Dalsze czynności w tej sprawie, prowadzić będą policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Skip to content