Menu

Cudzoziemiec na podwójnym gazie

8 lipca 2019 - ARCHIWUM, AKTUALNOŚCI, MONITORING

Dzięki informacji mieszkańca oraz szybkiej reakcji służb z ulic naszego miasta, udało się wyeliminować kolejnego kierowcę, który zdecydował się na jazdę na tzw. podwójnym gazie. Ujęty rzez strażników obywatel Ukrainy miał ponad 2,4 ‰ w wydychanym powietrzu. Ujęcie nastąpiło, za czym doszło do kolejnej tragedii na ulicach Pruszkowa.

Około godziny 13:25 do stanowiska dowodzenia naszej jednostki, dotarła telefoniczna informacja o kierowcy samochodu dostawczego, który poruszał się ulicami Żbikowa, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. We wskazany przez mieszkańca rejon zostały skierowane patrole, celem dokonania kontroli stanu trzeźwości kierowcy. Kamera miejskiego monitoringu pomogła w lokalizacji opisywanego w zgłoszeniu samochodu. Renault, został namierzony przez funkcjonariuszy w rejonie ulicy Pańskiej.

Strażnicy w celu zapobieżenia dalszej jazdy, zatrzymali Renault Kangoo do kontroli drogowej, gdzie już w pierwszym kontakcie potwierdzono zasadność podejrzenia mieszkańca. Z kabiny pojazdu unosiła się silna woń alkoholu. Dodatkowo kierowca nie reagował na wydawane mu polecenia wyłączenia silnika oraz opuszczenia samochodu w wyniku czego, strażnik zmuszony był do użycia środków przymusu bezpośredniego. Na miejsce kontroli, przybył także drugi patrol naszej jednostki oraz wezwana załoga pruszkowskiej Policji.

Kierującym okazał się być 41-letni obywatel Ukrainy, a przeprowadzona kontrola trzeźwości wykazała ponad 2,4 ‰ w wydychanym powietrzu kierującego. W pojeździe znajdował się inny obywatel Ukrainy, który także był pod silnym wpływem alkoholu. Obaj mężczyźni zostali ujęci przez strażników i przekazani policjantom. Dalsze postępowanie w tej sprawie, prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Kierujący Renaultem – Vasyl R. usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zgłaszającemu bardzo dziękujemy za obywatelską postawę i być może zapobieżenie tragedii utraty zdrowia lub życia innych uczestników ruchu.

Skip to content