Menu

Cudzoziemiec „na podwójnym gazie” po spowodowaniu kolizji zasnął za kierownicą samochodu

2 lutego 2021 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Podjęte decyzje o prowadzeniu pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu, kończą się często tragedią. Dzięki interwencji pruszkowskich strażników, udało się być może uniknąć kolejnej. Tym razem ujęto i przekazano policjantom ruchu drogowego, nietrzeźwego obywatela Gruzji, który nie zapanował nad pojazdem i uderzył w znak drogowy, będąc w stanie upojenia alkoholowego.

W nocy 30/31 stycznia br. strażnicy patrolowali rejon ulicy Warsztatowej, gdzie około północy, zauważyli samochód osobowy marki Honda, który znajdował się częściowo na poboczu. Kierujący, próbował kontynuować jazdę, a jego przód napierał na znak drogowy. Strażnicy niezwłocznie podjęli interwencję, mając podejrzenia, co do stanu trzeźwości kierowcy.

Podejrzenia funkcjonariuszy, okazały się trafne. Po podjęciu interwencji, strażnicy wyczuli silną woń alkoholu, jaka wydobywała się z wnętrza samochodu, a sam kierujący pomimo widoku mundurowych w dalszym ciągu próbował kontynuować jazdę. Po wyłączeniu silnika i odebraniu kluczyków mężczyźnie, wezwano na miejsce funkcjonariuszy policji. W czasie oczekiwania na jego przyjazd, stan upojenia w jakim się znajdował kierowca spowodował jego zaśnięcie za kierownicą.

Jak ustalono w dalszych czynnościach, na tzw. „podwójnym gazie” samochód prowadził 34-letni obywatel Gruzji, który został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Ze względu na stan upojenia alkoholowego, nie było można ustalić zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego zawartość zostanie ustalona na podstawie pobranej do badania krwi „kierującego”. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Skip to content