Menu

CHCIELI KUPIĆ ODSTĄPIENIE PRZEZ STRAŻNIKÓW OD ZATRZYMANIA ZA JAZDĘ PO ALKOHOLU I POSIADANIE NARKOTYKÓW

9 lutego 2017 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Dzięki pracy pruszkowskich strażników z sekcji patrolowo-interwencyjnej, udało się wyeliminować z ulic naszego miasta kolejnego kierowcę, który zdecydował się prowadzić samochód na tzw. „podwójnym gazie”. Dodatkowo, podczas podejmowanych czynności, ujawniono środki odurzające. Ujęci przez strażników mężczyźni, chcieli „kupić”sobie, odstąpienie od dalszych czynności, proponując im korzyść majątkową w znacznej sumie.

W dniu 28.01.2017r. około godziny 22:50 na terenie jednej ze stacji paliw przy al. Wojska Polskiego, strażnicy zwrócili uwagę na arogancko i wulgarnie zachowującego się mężczyznę. Zauważyli, jak opuszcza on teren sklepu i chwiejnym krokiem wsiada za kierownicę samochodu BMW, po czym odjeżdża z niej. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się za pojazdem, próbując zatrzymać go do kontroli.

Mężczyzna, dopiero po przejechaniu kilkuset metrów, postanowił zatrzymać się. Podczas czynności nie chciał on wykonywać poleceń, nie posiadał także, jak twierdził dokumentów, a z jego zachowania i unoszącej się woni alkoholu można było potwierdzić przypuszczenia strażników o stanie w jakim się on znajdował. Na miejsce zostali wezwani policjanci z pruszkowskiej komendy, którzy potwierdzili urządzeniem kontrolnym stan po spożyciu alkoholu przez kierującego 27-letniego mieszkańca Warszawy.

W czasie interwencji obecny był także mężczyzna – kolega kierowcy (28-latek) z Warszawy, gdzie podczas przeszukania ujawniono przy nim zawiniątko z folii aluminiowej z białym proszkiem, a następnie kolejne, podczas przeszukania pojazdu przez policjantów. Mając niezbite dowody na popełnienie przestępstw jazdy po alkoholu i posiadania przy sobie środków odurzających, obaj mężczyźni postanowili zaproponować odstąpienie od dalszych czynności służbowych przez funkcjonariuszy, proponując im wręczenie korzyści w znacznej kwocie.

Obaj warszawiacy, zostali przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, gdzie prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie. Mężczyźni odpowiedzą za popełnienie zarzucanych im czynów, gdzie grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Skip to content