Menu

BEZPIECZEŃSTWO podczas XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

10 stycznia 2019 - AKTUALNOŚCI, PROFILAKTYKA, ARCHIWUM

W najbliższą niedzielę 13 stycznia 2019 roku, nad bezpieczeństwem wolontariuszy XXVII Finału WOŚP, kwestujących na terenie naszego miasta, czuwać będą pruszkowscy strażnicy miejscy. Jak co roku, wzmocnione patrole pojawią się we wszystkich miejscach, w których organizowane będą imprezy związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz w miejscach gdzie pojawiać się będą kwestujący.

Już dziś zapraszamy także do licytacji i wspierania inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym także do licytacji atrakcyjnych gadżetów przygotowanych przez naszą jednostkę wraz z Telewizją Kablową „TEL-KAB”, które zostaną przekazane do sztabów WOŚP, na terenie Pruszkowa:

– Sztab nr: 3284
Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Jasna 2;

Sztab nr: 3464
Szkoła Podst.nr 8, ul. Obrońców Pokoju 44;

Sztab nr: 581
Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Pływacka 16;

Sztab nr: 916
Zespół Szkół nr 1, ul. Promyka 24/26;

Sztab nr: 4959
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych, ul. J. Gomulińskiego 2.

AUKCJE WOŚP:

Funkcjonariusze, będą także zwracać uwagę na to czy zbiórki pieniędzy nie prowadzą osoby do tego nieuprawnione, a kamery Systemu Monitoringu Wizyjnego będą obserwować jej przebieg.

 

Zbiórkę mogą prowadzić wolontariusze posiadający specjalny identyfikator oraz puszkę wolontariusza w tych samych barwach, co identyfikator. W bardzo łatwy sposób można będzie sprawdzić, czy identyfikator należy do osoby, legitymującej się nim. Wszyscy posiadacze „smartfonów”, mogą zeskanować kod QR, który umieszczony jest na 1 stronie identyfikatora i odczytać go na ekranie swojego telefonu.

Puszka musi być oklejona banderolami WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy, znajdować się powinien wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego , który widnieje na identyfikatorze. Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są „serduszkowe naklejki”.

Jeśli będzie istniało jakiekolwiek podejrzenie o podrobionym identyfikatorze lub podrobionej puszce prosimy mieszkańców Pruszkowa o kontakt ze Strażą Miejską. Do dyspozycji wszystkich potrzebujących pomocy oraz chcących przekazać informację jest NUMER ALARMOWY:

Jednocześnie apelujemy do osób kwestujących aby dla własnego bezpieczeństwa poruszały się w grupie. Dzieci powinny być pod opieką osób dorosłych. Jeśli grupa kwestujących będzie potrzebowała pomocy może poprosić strażników o bezpieczne dowiezienie ich do Sztabu.

Skip to content