Menu

Bezpieczeństwo maturzystów 2019

10 maja 2019 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

W całym kraju trwają działania prewencyjne służb, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas tegorocznych egzaminów maturalnych. Ma to związek z fałszywymi alarmami bombowymi, jakie docierały do szkół już przed planowanymi maturami.

Od poniedziałku wszystkie szkoły, gdzie odbywają się matury są pod stałym i całodobowym nadzorem oraz kontrolą. Aby nie doszło do zakłóceń egzaminów, na terenie naszego miasta Policja we współpracy z strażnikami podjęła podobne działania, jak ma to miejsce w całym kraju. Na terenie budynków szkolnych, jak i wokół nich patrole prewencyjne strażników i policjantów prowadzą działania zabezpieczające.Mamy nadzieję, że podjęte środki bezpieczeństwa pozwolą na prawidłowy i bezpieczny przebieg tegorocznych egzaminów maturalnych. Życzymy połamania piór maturzystom.

PRZYPOMINAMY

„kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Anonimowy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamia całą lawinę działań Policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich głupich żartów są jednak ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, takie osoby muszą się liczyć także z odpowiedzialnością cywilnoprawną, możliwością obciążenia kosztami przeprowadzonej akcji,  czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji”.

źródło: KGP

Skip to content