Menu

UJAWNIONE KOLEJNE NARKOTYKI PODCZAS INTERWENCJI W ZWIĄZKU Z ZAKŁÓCANIEM CISZY NOCNEJ

9 lutego 2017 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Zakłócanie ciszy nocnej i spoczynku, spożywanie alkoholu oraz zażywanie środków odurzających na terenie klatek schodowych bloków mieszkalnych, to jedne z najbardziej uciążliwych występków, które zgłaszają mieszkańcy pruszkowskich osiedli do stanowiska dowodzenia naszej jednostki. Często, interwencje kończą się ujawnieniem podczas podejmowanych przez strażników czynności przestępstw np. niszczenia i dewastacji mienia wspólnego, kradzieży lub ujawnienia posiadania środków zakazanych.

I tak było też tym razem, gdzie na terenie klatki schodowej jednego z bloków przy ulicy Powstańców, pruszkowscy strażnicy miejscy, podejmując swoje czynności w związku z wykroczeniami, ujawnili kolejne posiadanie narkotyku.

Około 4:00 nad ranem 3/4 lutego br. strażnicy zostali wezwani przez mieszkańców na interwencję w związku z zakłócaniem ciszy nocnej przez nietrzeźwych mężczyzn. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia, strażnicy zastali pomiędzy piętrami, hałasujących mężczyzn, a wokół nich butelki po spożytym alkoholu. W czasie przeprowadzania czynności w stosunku do nietrzeźwych (21, 23, 27-latków), przy jednym z nich ujawnili narkotyk w postaci mefedronu.

Na miejsce została wezwana załoga pruszkowskich policjantów, którzy przejęli 23-letniego mieszkańca powiatu sierpieckiego, do dalszych czynności. Będzie on odpowiadał za przestępstwo posiadania środków odurzających.

Skip to content