Menu

Sprawcy napadu w rękach strażników

30 grudnia 2018 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Nie wszyscy odpoczywali w gronie rodziny i celebrowali świąteczny czas. W nocy, drugiego dnia świąt (26/27.12br.), strażnicy miejscy patrolu interwencyjnego, ujęli i przekazali w ręce policji sprawców napadu na mieszkańca Pruszkowa.

Około godziny 0:30, strażnicy patrolowali rejon ulicy Sienkiewicza, gdzie zauważyli dwóch szarpiących się między sobą mężczyzn. Kiedy funkcjonariusze podjęli interwencję, jeden z nich rozpoczął ucieczkę. Strażnicy ustalili, iż doszło do napadu na mieszkańca naszego miasta w wyniku, którego utracił on portfel oraz telefon komórkowy. Trzech mężczyzn miało obserwować go od ulicy Powstańców, a następnie zaatakować oraz siłą odebrać jego mienie.

Natychmiast udano się w pościg za uciekającym oraz dwoma innymi sprawcami tego czynu. Po chwili, jeden z nich znalazł się z pomocą funkcjonariuszy w radiowozie, natomiast drugiego ze sprawców, strażnicy ujęli w pobliżu miejsca zdarzenia, gdzie został on rozpoznany przez poszkodowanego. Jak się okazało, ujęci (20-latek, i 25-atek) to mieszkańcy powiatów łukowskiego i nidzickiego. Na miejsce wezwana została załoga patrolowa policji, której to przekazano ujętych, do dalszych czynności w tej sprawie.

Skip to content