Menu

POMIMO ZAKAZU STRAŻNIKÓW, ZDECYDOWAŁ SIĘ NA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

24 kwietnia 2018 - ARCHIWUM

Kolejny nietrzeźwy kierujący, został ujęty przez strażników i przekazany pruszkowskim policjantom. W nocy 19/20 kwietnia br. patrol interwencyjny wykonywał swoje czynności na terenie osiedla Staszica, gdzie około godziny 23:30, po wcześniejszym pouczeniu o zakazie jazdy, zatrzymali do kontroli samochód marki OPEL. Za kierownicą pojazdu, znajdował się nietrzeźwy mieszkaniec Pruszkowa.

W nocy 19/20 kwietnia br., około godziny 23:00 pruszkowscy strażnicy z referatu patrolowo-interwencyjnego, patrolowali rejon osiedla Staszica, gdzie w rejonie bloków przy Al. Wojska Polskiego, zauważyli zaparkowany samochód osobowy marki Opel. Za kierownicą pojazdu znajdował się mężczyzna, który leżał na fotelu. Strażnicy postanowili sprawdzić, czy osoba ta nie potrzebuje pomocy. Po przebudzeniu go okazało się, że powodem zaśnięcia był alkohol. Funkcjonariusze, pouczyli 52-latka aby udał się do miejsca zamieszkania i zakazali jazdy pojazdem pod wpływem alkoholu. Pruszkowianin zapewnił o zastosowaniu się do polecenia.

Po zakończeniu interwencji strażnicy udali się w dalszy patrol osiedla. Mając na uwadze zaparkowanego Opla i możliwość niezastosowania się do zakazu w 30 minut później, ponownie udali się w rejon bloku przy Al. Wojska Polskiego. W tym samym czasie Marek T.postanowił odjechać z miejsca postojowego, pomimo wcześniejszej interwencji. Strażnicy natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu Opla do kontroli, mając pewność co do tożsamości i stanu w jakim znajdował się kierowca.

Po chwili kierujący został zatrzymany, a strażnicy zabezpieczyli pojazd przed dalszą jazdą. Podczas wykonywania czynności, Marek T. przyznał się do spożywania wcześniej alkoholu. Na miejsce wezwano załogę pruszkowskiej Policji, której funkcjonariusze potwierdzili stan nietrzeźwości oraz zatrzymali kierującego Oplem.

Dokonane badanie kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wykazało w dalszych czynnościach, o zdecydowaniu się na prowadzenie pojazdu pod wpływem prawie 1,5 promila alkoholu. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

To już drugi w krótkim okresie czasu nietrzeźwy kierujący pojazdem na terenie ulic naszego miasta, który został ujęty przez strażników, za nim doszło do zdarzenia drogowego lub tragedii.

Skip to content