Menu

Podejrzany o podpalenia w bloku w rękach strażników

17 maja 2023 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Wzorowa postawa dwóch mieszkanek naszego miasta i współpraca z pruszkowską Strażą Miejską, doprowadziła do ujęcia i przekazania policji podejrzanego o podpalenia w klatkach schodowych bloku przy ul. Wojska Polskiego, we wczesnych godzinach porannych dzisiejszego dnia (17.05.br.).

Do podpalenia miało dojść około godziny 5 rano, na terenie klatek schodowych bloku mieszkalnego przy ul. Wojska Polskiego 40, gdzie na miejsce wezwano służby pożarnicze. Według relacji świadków, około godziny 8 rano, podejrzewany o ten czyn mężczyzna miałby ponownie wejść na teren bloku, gdzie został rozpoznany przez lokatorów, którzy wcześniej widzieli go podczas podpalenia. Niestety mężczyzna oddalił się z miejsca.
 
Dwie z lokatorek bloku, z własnej inicjatywy, udały się na teren miasta w poszukiwaniu mężczyzny. Tuż przed południem, podejrzewany został zauważony przez kobiety przy ul. 2-go sierpnia. Natychmiast poinformowały one znanego im strażnika miejskiego naszej jednostki, który był w czasie wolnym od pracy, a ten przekazał informację kolegom, będącym w służbie. Po kilku minutach, ujęcia obywatelskiego, znany z wcześniejszych interwencji, 57-letni mężczyzna, został ujęty przez przybyłych na miejsce strażników i osadzony w naszym radiowozie. Następnie, mężczyzna został przekazany policjantom Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, którzy zatrzymali go do dalszych czynności w tej sprawie. Ze wstępnych ustaleń, wynika iż przyznał się on do podpaleń w bloku. Miałby działać sam, a strażnikom dobrowolnie przekazał zapalniczkę i ubiór, w którym dokonał podpaleń.
 
 
GRATULUJEMY !!! odwagi i obywatelskiej postawy dwóm wspaniałym Mieszkankom naszego miasta. Bez nich, nie doszłoby do szybkiego ujęcia. Dalsze, być może rozwojowe postępowanie prowadzi pruszkowska Policja.
 
Skip to content