Menu

Od 28 lat w służbie Mieszkańcom Pruszkowa

28 sierpnia 2020 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

29 sierpnia – Dzień Straży Miejskiej. Święto obchodzone jest w rocznicę uchwalenia ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku, która określa funkcjonowanie straży gminnej. Jest świętem wszystkich pracowników i funkcjonariuszy straży gminnych oraz miejskich.

W przeddzień święta strażników, na terenie parkingu Urzędu Miasta Pruszkowa, odbyła się uroczystość, podczas której nowi funkcjonariusze złożyli ślubowanie na sztandar miasta. Obchodzona dzisiaj uroczystość była doskonałą sposobnością do przekazania podziękowań wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom za niełatwą i wymagającą służbę, jaką pełnimy od 28 lat na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

Komendant Straży Miejskiej Włodzimierz Majchrzak wraz z Prezydentem Miasta Pruszkowa Pawłem Makuchem za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków służbowych, osiągnięcie znaczących wyników dla poprawy bezpieczeństwa, wyróżnili awansem na wyższy stopień służbowy 5 strażników, udzielił pisemnej pochwały 9 strażnikom, 3 strażników wyróżnionych zostało nagrodą pieniężną.

Awansowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

To wyjątkowe spotkanie było także okazją do wspomnienia o trwającej pandemii oraz podkreślenia roli strażników, jaką pełnią, wspierając w działaniach Państwową Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Komendę Powiatową Policji w Pruszkowie. W tej trudnej sytuacji epidemiologicznej z poświęceniem przeciwdziałamy rozprzestrzenianiu się zagrożenia, narażając swoje zdrowie i życie.

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za ich obecność na uroczystości oraz skierowanie ciepłych słów i podziękowań.

Skip to content