Menu

Nietrzeźwy kierujący

14 września 2018 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Nie do wszystkich docierają apele, prośby i kampanie medialne, które skierowane są przeciwko nietrzeźwym kierującym na naszych drogach. Nadal są wśród nas kierowcy, decydujący się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. Kolejna, natychmiastowa reakcja strażników patrolu interwencyjnego, pozwoliła ująć i przekazać pruszkowskim policjantom nietrzeźwego kierującego. Został on ujęty w dniu 09 września br., około godziny 18:05, podczas patrolu prewencyjnego w rejonie ulicy Lipowej. Nieodpowiedzialny „kierowca”, zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając ponad 1,5 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu.

Strażnicy patrolowali rejon ulicy Lipowej, kiedy to zauważyli samochód marki FORD. Pojazd wyjechał w ulicę Lipową z ulicy Ceglanej, nie utrzymując prawidłowego toru jazdy oraz zmuszając kierowcę radiowozu do zjechania na pobocze. Funkcjonariusze, mając uzasadnione podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka, podjęli czynności zmierzające do zatrzymania samochodu. Strażnicy natychmiast udali się za pojazdem, gdzie po jego zatrzymaniu w rejonie ulicy Cegielnianej, dokonali kontroli drogowej.

Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Już w pierwszym kontakcie od Wiesława R. (62 lata) mieszkańca Pruszkowa, była wyczuwalna silna woń alkoholu. Podczas rozmowy z „kierowcą”, przyznał się do spożycia alkoholu.

Na miejsce wezwany został patrol policji, któremu przekazano Wiesława R. do dalszych czynności w tej sprawie. Jak wykazało badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, kierujący miał 1,5 ‰, kiedy to wsiadł za kierownicę FORDA. Będzie on odpowiadał za popełnione przestępstwo, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Dalsze czynności w tej sprawie, prowadzić będzie Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Na szczęście dla pozostałych uczestników ruchu, a także samego Wiesława R. za nim doszło do tragedii, został on wyeliminowany z ruchu przez pruszkowskich strażników miejskich.

Skip to content