Menu

Nietrzeźwy kierujący ujęty na terenie Parku Mazowsze

26 lipca 2019 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Dzięki informacji przekazanej dyżurnemu naszej jednostki w dniu 19 lipca 2019r. kolejny nietrzeźwy kierujący, został ujęty przez pruszkowskich strażników miejskich i przekazany policjantom, za czym doszło do tragicznych skutków decyzji jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. W piątkowe południe (19.07.br), dyżurny został poinformowany przez mieszkańców, że na terenie Parku Mazowsze, kierowca jednego z pojazdów prawdopodobnie pod wpływem alkoholu może wjechać do zbiornika wodnego.

Na miejsce niezwłocznie został zadysponowany patrol. Kiedy strażnicy dojechali na miejsce, kierujący Reanaultem, zjechał z drogi na skarpę brzegu i tam pozostawał z włączonym silnikiem. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd przed dalszą jazdą oraz potwierdzili obawy mieszkańców. Z pojazdu unosiła się silna woń alkoholu, a kierujący 31-letni mieszkaniec Pruszkowa znajdował się pod wpływem alkoholu. W celu dalszych czynności, na miejsce został wezwany patrol policji, któremu przekazano kierującego wraz z pojazdem. Podczas kontroli trzeźwości, badanie wykazało prawie 2,5 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za jazdę pojazdem mechanicznym na tzw. „podwójnym gazie” grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Bardzo dziękujemy za czujność mieszkańców i przekazanie informacji naszej jednostce. Decyzja ta pozwoliła uniknąć być może kolejnej tragedii.

Skip to content