Menu

NIEBEZPIECZEŃSTWO W CZASIE FERII

23 sierpnia 2018 - ARCHIWUM

Na terenie naszego województwa trwają ferie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej. Nie wszyscy spędzają je w formie zorganizowanej, gdzie pozostają pod opieką dorosłych.

Kilka dni ujemnej temperatury powietrza spowodowały zamarznięcie akwenów wodnych, które stają się miejscem niebezpiecznych zabaw. Pokrywa lodowa jest bardzo krucha i grozi załamaniem, a temperatura wody jest bliska zeru.

Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze są niebezpieczne !!! Niefrasobliwość dorosłych oraz pozostawianie dzieci bez opieki, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Doniesienia medialne informują tylko w tym roku o kilkunastu ofiarach śmiertelnych takich zachowań.

Nawet kilku minutowe przebywanie w tak zimnej wodzie grozi wychłodzeniem organizmu do temperatury, która zagraża życiu i zdrowiu. Pamiętaj !!! Wchodząc na lód, zawsze ryzykujesz życiem !!!

Strażnicy miejscy podczas pełnionych służb patrolowych, będą zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, a w szczególności w okolicach zbiorników wodnych na terenie naszego miasta.

Skip to content